Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kurallara uymayan şoförü bana bildirin

Giriş Tarihi: 4.10.2015
Kurallara uymayan şoförü bana bildirin
Başkan Gökçek, direksiyon başında telefonla oynarken görüntülenen ve büyük tepki çeken otobüs şoförünü görevden aldı

Gökçek: "Her şoförün başına bekçi koyamayız. Halkımıza büyük görev düşüyor. Hatalı olanın fotoğrafını çekip göndersin"

Başkent 12 ölümlü otobüs faciasının dehşetini yaşarken, direksiyon başında telefonla oynayan EGO şoförü görüntüsü büyük tepki çekti. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek sosyal medyada günün konusu olan fotoğraf üzerine harekete geçirdi. Başkan Gökçek'in talimatıyla kimliği tespit edilen şoför geçici olarak işten çıkarıldı. Gökçek, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Soruşturma neticesinde verilecek cezayı tweet alemiyle paylaşacağım" dedi. Yaşananların ardından SABAH Ankara'ya konuşan Başkan Gökçek, "Ben genelde şoförlerime güveniyorum. Bu şoförlerden birkaç tanesi yanlış yaptı diye hepsini kötülememek lazım. Bu ciddi ayrımı yapmamız gerekir. İnternette dolaşan elinde telefonla araç sürme olayı tamamen yanlış bir davranıştır. Ben de olaya hemen müdahale ettim. Zaten böylesi bir konuya müsaade etmem mümkün değil" diye konuştu. Bazı CHP'li milletvekillerinin kafa karıştırmaya çalıştığını ifade eden Başkan Gökçek, "Bazı milletvekili sıfatı olan kişiler son derece cahilce yorumlar yaparak kafa karıştırmaya çalışıyor. Bu olayı kimse affetmez. Bu yaşanan olay kamuoyu tarafından bilinen bir olay ancak kamuoyunun bilmediği pek çok idari yaptırımlar da bulunduk. Biz şoförlerimizi sürekli olarak denetim altında tutuyoruz. Zaman zaman da sınava sokuyoruz" görüşünü dile getirdi.

VATAN DAŞA GÖREV DÜŞÜYOR

Bu tür olayların kendilerine hemen intikal ettirilmesi gerektiğini de vurgulayan Gökçek şöyle devam etti: "Ankara'da 1.5 milyon araç ve 1.5 milyon sürücü var. Sadece bizim EGO bünyesinde görev yapan 4 bin şoför var. Biz bu kadar şoförün başına bekçi koyamayız. Burada vatandaşlara önemli bir görev düşüyor. Bu olayda olduğu gibi bize çektikleri fotoğrafları yollasınlar. Eğer biz onların gönderdiği belgeler neticesinde işlem yapmazsak o zaman bizden hesap sorsunlar."

HER ŞEY BİR ANDA OLMUŞ
Ankara'da yaşanan kaza ile ilgili de konuşan Başkan Melih Gökçek, "Kaza görüntülerini izledim. Her şey bir anda olmuş. Bu konu ile ilgili bilirkişi kararını vermeli. Benim Melih Gökçek olarak bir şey söylemem yanlış olur" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurallara uymayan şoförü bana bildirin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN