Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti'yi tek başına iktidar yapacağız

AK Parti İl Başkanlığı başkentin medya temsilcileriyle kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Toplantıda konuşan AK Parti Ankara milletvekili adayı Tuğrul Türkeş, MHP'den AK Parti'ye ciddi bir kayma olduğunu ifade etti

Giriş Tarihi: 6.10.2015
AK Parti'yi tek başına iktidar yapacağız
AK Parti İl Başkanlığı. İl Tanıtım ve Medya Başkanlığı'nın organize ettiği programa AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, partinin il yönetimi, medya temsilcileri ve Başbakan Yardımcısı ve Ankara 2. Bölge 2. sıra milletvekili adayı Yıldırım Tuğrul Türkeş katıldı. Televizyon ve gazetelerin Ankara temsilcileri ile basına kapalı kahvaltı yapıp gündeme ilişkin konuları değerlendiren AK Parti Ankara milletvekili adayı Tuğrul Türkeş daha sonra da basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ankara'daki seçim ziyaretlerinde gayet umutlu tablo gördüğünü ifade eden Türkeş, "Sahada gördüğümüz MHP'den AK Parti'ye ciddi bir kayma var. Kamuoyu yoklamaları da bu gördüklerimizin sağlamasını yapıyor. 1 Kasım'da AK Parti'yi tek başına iktidar yapmak için çalışacağız" dedi. "AK Parti'de misiniz, AK Partili misiniz?" sorusu üzerine Türkeş, "Bundan sonra AK Partiliyim ve aktif siyasete AK Parti saflarında devam edeceğim" diye konuştu.

"BABAM OLSAYDI BÖYLE OLMAZDI"
AK Parti'ye sahada büyük bir ilgi olduğunu belirten Ankara milletvekili adayı Türkeş, "Vatandaşlar 7 Haziran'da uyarı niteliğinde bir farklı oy kullandı. Bu da mecliste 4 partili bir yapıyı ortaya çıkarttı. Oluşan tablo da hiçbir partinin tek başına iktidar olmasına izin vermedi. Fakat saha çalışmalarından şunu anlıyoruz ki geçen 3 ay içerisindeki CHP'nin 'Blok Siyaseti', MHP'nin 'Hayır Siyaseti' haliyle vatandaşa da koalisyonun çok başarılı olmayacağını gösterdi. Ve kamuoyu yoklamaları AK Parti'ye tekrar bir yöneliş olduğunu ve 1 Kasım'da tekrar tek başına bir AK Parti iktidarı çıkacağını gösteriyor" diye konuştu. Babası rahmetli Alparslan Türkeş'in hayatta olması halinde Türkiye'nin bu krizi yaşamamış olacağını belirten Türkeş, "10 Haziran'da MHP-AK Parti koalisyonu kurulmuş olurdu" şeklinde konuştu.

"GÖSTERGELER AK PARTİ DİYOR"
Türkeş 'Türkiye'de çok kısa zamanda seçim olmasına rağmen diğer partilerin sorumluluk üstlenmekten kaçındıklarını gördük ve bu nedenle seçim yeniliyoruz. Mademki diğer siyasi partiler Türkiye'nin yükünün altına girmiyor biz de AK Parti'yi tek başına iktidar yaparız dedik ve yola girdik. Sahadaki tablo ümit verici. İnsanlar 7 Haziran'da AK Parti'ye uyarı mahiyetinde bir hamlede bulundu. Fakat sonraki süreçte baktılar ki diğer partilerle bu iş hiç olmayacak. Bu sebeple göstergeler tekrar AK Parti diyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'yi tek başına iktidar yapacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN