Başkan Gürbüz'ün uykudaki son günü

Doktorları, geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralan Bala Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz'ün ateşi düşmesi halinde bugün uyandırılacağını söyledi

Giriş Tarihi: 9.10.2015
Başkan Gürbüz'ün uykudaki son günü
İki gün önce İncek'te meclis üyesi Kenan Aras'ın oğlunun düğünü dönüşü kaza yapan 53 yaşındaki Bala Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz yoğun bakımda yaşama tutunmaya çalışıyor. Olaydan dakikalar önce Aras Aras ile Neslihan Zorba çiftinin nikahını kıyan ve genç çifte mutluluk dileyen Gürbüz, düğünden ailesiyle eve dönerken kaza geçirmişti. Kontrollü geçiş noktasında kamyonla çarpışan Başkan Gürbüz araca sıkışmıştı. Önceki gün doktorlar tarafından uyandırılmak istenen Başkan Gürbüz, ateşi düşürülmediği için uyutulmaya devam ediliyor.

YAŞAM SAVAŞINI SÜRDÜRÜYOR

Olayda araç içinde sıkışan ve güçlükle çıkarılabilen Başkan Gürbüz'ün sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Kaza yerinde kalbi duran ve hastanede yapılan kalp masajı ile kalbi tekrar çalıştırılan Başkan Gürbüz'ün Gazi Üniversitesi Hastanesi yoğun bakımında hayat mücadelesi devam ediyor. Hastane yetkilileri, doktorların önceki gün Başkan Gürbüz'ü uyandırma girişiminde bulunduğunu, fakat ateşi bir türlü düşürülemeyen Başkan Gürbüz'ün uyutulması kararı aldıklarını söyledi. Hastane yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Başkan Gürbüz'ün hayati riski sürüyor. Başkan'ın genel yaşam fonksiyonlarının gayet iyi olduğunu ifade eden yetkililer, "Başkanın ateşi çok yüksek ve onu kontrol altına almak için uğraşıyoruz. Bu sebeple ilaç tedavisini yoğunlaştırdık. Olay yerinde kalp durması ve beynine darbe alması neticesinde beyinde bir ödem oluşmuş. Kaburgaları da kırıldığı için akciğerler de zarar görmüş. Durumu stabil halede devam ederse uyandırmak istiyoruz" diye konuştu. Yetkililer, "Beyindeki ödem oluşumlarında hastanın tedaviye cevap vermesi bünyeye göre değişir. Başkanın bünyesi de güçlü dua edelim tedavilerimize cevap versin. Devamlı kendini kasıyordu. Şimdi bunları azalttık. Eğer bugün de durumu bu seyirde devam ederse uyandıracağız " dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Gürbüz'ün uykudaki son günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN