Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yusuf Yalkın: Cavcav ne dedi?

Giriş Tarihi: 9.10.2015
İlhan Cavcav sadece Ankara'nın değil, Türkiye'nin futboldaki en önemli isimlerinden biridir… Futbolu en iyi bilenlerdendir!
Futbolcudan anlar, kaliteyi fark eder, istikbal vaat eden genç sporcuları keşfetme yeteneği yüksektir.
Yılların verdiği tecrübe ile elbette önemli görüşlere de sahiptir. Türk futbolunun geleceği konusunda doğal olarak görüşlerini açıklaması da son derece normaldir...
Zaten İlhan Bey son zamanlarda bunu sıkça yapmaya başladı.
Kendine has konuşma tarzıyla eleştiriler yapıyor… Hedefinde futbolun içindeki hemen herkes var. Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören'den futbolumuzun genel direktörü Fatih Terim'e, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'dan futbol menajerlerine, Ankara'daki spor yazarlarına değin bir dolu insan Cavcav'ın eleştirilerinden nasibini alıyor.
İtiraf etmeliyim ki, eleştirilerinin büyük bölümünde haklılık payı yüksek! Cavcav eleştirirken, "Federasyonu Demirören mi, Fatih Terim mi yönetiyor?.." diye sorabiliyor?
Çift başlılıktan yakınıyor; keyfiliğe parmak basıyor… Menajerlik sistemini eleştiriyor; "Futbol piyasasını yükseltiyorlar.
Kulüpleri çoğu kez zarara sokabiliyorlar"
diyor. Aziz Yıldırım'ın çoğu uygulamalarını yanlış bulduğunu açıkça seslendiriyor.
Yabancı futbolcu transferinde, kulüplerden alınan "Kelle parasına" karşı çıkıyor… Kulüpler Yasası'nın çıkarılmamasını eleştirirken milletvekillerine, "Bu kanunun çıkarılması lazım. Ama üç büyükleri düşünerek değil, ülke futbolunu düşünerek hareket etmelisiniz; tarafsız olmalısınız" diye feveran edebiliyor.
Siyasilerden, "19 Mayıs Stadı neredeyse çürümek üzere. Her yere yeni stat yapıyorsunuz.
Ankara'ya neden yeni stat yapmıyorsunuz?"
diye hesap soruyor. Sizce de haklı değil mi? Unutmayınız, futbolumuzun içinde bu soruları sormak isteyen, ama soramayan binlerce cesaretsiz insan var.
Cavcav, onların hislerine de tercüman oluyor bir anlamda. İlhan Bey "Duayen bir futbol adamı olarak" elbette bunları yapabilir… Bu onun hakkıdır… Ancak, ilk görevi değildir… İlhan Cavcav'ın birincil görevi, yıllardır başkanlığını yaptığı Gençlerbirliği'ni çeşitli bahanelere sığınmadan "Şampiyonluğa" oynatmaktır.
Bunu başaracak "Güçlü kadroyu" kurmaktır.
Bunun zamanı çoktan geldi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf Yalkın: Cavcav ne dedi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN