Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gözyaşlarını tutamadı

Alışveriş Festivali'nin hediyesi lüks otomobil işçi emeklisi Cemil Ayverdi'ye çıktı. ATO Başkanı Bezci'den müjdeyi alan Ayverdi, göz yaşlarına hakim olamadı

Giriş Tarihi: 10.10.2015
Gözyaşlarını tutamadı
Bu yıl dördüncüsü 'İçindeki Festivali Keşfet' sloganıyla düzenlenen Ankara Alışveriş Festivali'nin büyük hediyesi BMW i8, dün yapılan çekilişte Batıkent'te yaşayan işçi emeklisi Cemil Ayverdi'ye çıktı. Festival süresince banka kartı ve kredi kartıyla alışveriş yapanlar arasından Milli Piyango Genel Müdürlüğü ile noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişte 5 lüks otomobil dağıtıldı.

"DOLANDIRICI ZANNETTİM
Otomobil kazandığını öğrenince gözyaşlarına hakim olamayan Cemil Ayverdi, duygu dolu anlar yaşadığını belirterek, "Beni Ziraat Bankası'ndan aradılar. Araba kazandınız dediler ancak itibar etmedim, dolandırıcı zannettim. Çünkü üç gün önce de bir şirketten arayıp düzenli ödeme yaptığınız için elektronik eşya kazandınız demişlerdi. O yüzden inanmadım. Sonra Salih Bey arayınca yine dolandırmaya çalışıyorlar diye düşündük. Telefonu kapattıktan sonra kardeşimi aradım, 'Bu da elektronik eşya işi gibi olmasın' dedim" diye konuştu. Kısa bir süre önce oğlunu evlendirdiğini anlatan Ayverdi, Ziraat Bankası'nın banka kartıyla yaptığı alışverişler sonucunda araba çıktığını kaydetti. Hayatı boyunca hep kirada oturduğunu ve tek hayalinin çocuklarına birer ev almak olduğunu kaydeden Ayverdi, "Arabayı satıp onlara ev alacağım. Ben hayatım boyunca babamdan bile harçlık görmedim. Şimdi siz kalkmış bana araba çıktığını söylüyorsunuz. Çok mutluyum" dedi.

DÖNÜŞ PARAM YOKTU
Konuşurken şaşkınlığını gizleyemeyen Cemil Ayverdi, Bezci'ye dönerek, "Dün siz beni arayıp araba çıktı dediniz ya. Gel deseydin cebimde sadece 5 lira vardı. Batıkent'ten buraya belki gelirdim ama geri eve dönemezdim" dedi.

'İHTİYACI OLAN BİRİNE ÇIKTI'
Geçtiğimiz yılın Porsche talihlisi besici Ali Yalçın'ı hatırlatan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, "Görüyorum ki bu yıl da araba ihtiyacı olan birisine çıktı. Bundan dolayı çok mutluyum" diye konuştu. Araç talihlisinin kirada oturduğunu öğrenen Bezci, ev sahibini arayarak evi Ayverdi'ye satmasını önerdi. Ayverdi, bir ara denemek için otomobile bindiğinde çevreden gelen "Daha önce arabanız olmuş muydu? sorusuna "Bisikletin olmuş muydu diye sorsana şeklinde cevap verirken gözyaşlarını tutamadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gözyaşlarını tutamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN