Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Mogan için gereken her şey yapılacak'

Giriş Tarihi: 10.10.2015
'Mogan için gereken her şey yapılacak'

İç turizme hareket getirmeyi planladıklarını ifade eden Bakan Topçu "Gölbaşı'mızı ve gölümüzü görmeyen vatandaşımız kalmasın"dedi

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Gölbaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Hizmet Binası'nın temel atma programına katıldıktan sonra Gölbaşı Belediyesi'ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Fatih Duruay, Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu'ya günün anısına bakır işlemeli kahve takımı hediye etti. Bakan Topçu, Gölbaşı Belediyesi'ndeki ziyaretin ardından Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay'ı ile birlikte Mogan Gölü'nde tekne turu yaptı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Kültür ve Turizm Bakanı Topçu, "Ankara'nın iç turizmimizde Gölbaşı inşallah hak ettiği yeri almalı, hatta dış turizme açılmalı. Gerçekten dışarıdan gelen turistlerin Gölbaşı'nda göreceği çok kıymetli yerler var. İnşallah biz bu noktada katkıda bulunmak için buradayız. Ziyaretim bu çerçevede. İç turizm inşallah daha çok canlansın. Gölbaşımızı ve gölümüzü Türkiye'nin hiçbir tarafından görmeyen vatandaşımız kalmasın. Fatih Bey'in yaptığı bu kıymetli hizmetler, herkes tarafından görülsün örnek alınsın" diye konuştu.

ORTADOĞU TURİSTİNE GÖRE

Gölbaşı İlçesi'nin Ankara'nın incisi olduğunu belirten Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, "Gölbaşı'nın imkanlarını memleketimizin her yöresinde yaşayan vatandaşımız gelsin, görsün, gezsin. Burada konut edindirme imkânları var. İnşallah onu yapsınlar. Ortadoğu'dan gelen turistlere de buradan seslenmek istiyorum. Gölbaşı onların hayat tarzı için en uygun yerdir. İskan edebilecekleri, oturabilecekleri, çocuklarıyla aileleriyle rahat edebilecekleri bir yerdir, gerek havasıyla gerek imkanlarıyla. Onları da bu vesileyle davet ediyorum. Burada o imkanlar var kalıcı olabilirler. Gölbaşı'nda bir ikametgah sahibi olabilirler. Tabiî ki diğer yönden de, gölüyle imkanlarıyla gerçekten dünya turizmine açılabilecek bir yer"dedi.

'MARKA HALİNE GETİRECEĞİZ'
Mogan'ın marka olacağını belirten Bakan Yalçın Topçu, "Dışarıya gittiğimiz zaman görüyoruz, bizim gölün dörtte biri olan yerler var ve etrafında markalar oluşmuş. İnşallah burası da öyle olacak Allah'ın izniyle. zaten çok güzel şeyler yapıldı. Bundan sonra yapılacak işler için de bizim katkımız olacak. Çevre bakanlığı ve vs ile olan protokollerden haberdarım. Gölün daha işlevsel hale getirilmesi, temizliği vs, bunlarla da ilgili kültür bakanı olarak, belediyemize hangi katkıda bulunmamız gerekiyorsa, elimizden ne gelirse onu yapacağız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Mogan için gereken her şey yapılacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN