Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Umut için 'Minik Serçe' son çare

Felçli köpeği Sezen Aksu sahiplenmek istedi. Umut'u tedavi ettiren Burçin Akalın ise köpeğe Ankara'da bir yuva bulunması taraftarı...

Umut için 'Minik Serçe' son çare
Hayvan sever Burçin Akalın tarafından yaralı halde bulunarak tedavi edilen Umut adlı felçli köpeğe, Akalın'nın yaşadığı apartmandan gelen şikayetlerin ardından Çankaya Kaymakamlığı tahliye kararı verdi. Sabah Ankara, tahliye kararını gündeme getirerek Umut için bir kampanya başlattı. Tüm Türkiye'de ses getiren kampanyanın ardından sanatçı Sezen Aksu, Hayvan sever Akalın'ı telefonla arayarak Umut'u sahiplenmek istediğini söyledi. İki arka ayağı da tutmayan hasta köpeği şehir dışından onlarca hayvan sever istedi ancak onu bularak tedavi ettiren Burçin Akalın, "Ankara dışı olmaması için bekliyoruz, önceliğimiz başkentte kalması. Çeşitli mecralardan insanlar bizimle irtibata geçme çalışıyor, SABAH'ın kampanyasıyla da isteyenler iyice arttı. Ama Umut'un huzur ve güvenliği için Ankara'da ısrarlıyız. Ben şehir dışını istemiyorum ama buradan kimse istemezse mecburen vereceğim onu. Sezen Hanım ile de konuştuk. Umut'u Ankara'dan biri sahiplenen kadar bekleyeceğiz" diye konuştu.

SABAH'A TEŞEKKÜRLER

Tüm yolları dedikten sonra son çare olarak sanatçı Sezen Aksu'nun teklifini kabul edeceğini söyleyen Akalın, "Sezen Hanım, Umut'un durumunu basından duyarak beni aradı. Umut'un ve benim durumumuza çok üzüldüğünü, kabul ettiğim taktirde ona İstanbul'daki stüdyosunun bahçesinde bakabileceğini söyledi. Menajeri aracılığıyla bu konuyu görüştük. Kendisi teklifinin hala geçerli olduğunu, istediğim zaman Umut'u alabileceğini söyledi. Ben de Ankara'nın önceliğim olduğunu ifade ettim. İkimiz konuştuk ve bekleme kararı aldık. Umut'a Ankara'dan bir sahip çıkana kadar bekleyeceğiz, eğer kimse istemezse son çare Sezen hanıma vereceğim" şeklinde konuştu. SABAH Ankara'nın önceki gün sayfalarından duyurduğu 'Umut'un evi ve aşı olsun' kampanyası telefonları kilitledi. Hayvansever Burçin Akalın Burçin Alkan, SABAH Ankara'nın büyük bir hassasiyetle başlattığı kampanyanın ardından kendisini Türkiye'nin farklı yerlerinden insanların aramaya başladığını söyledi. Alkan, "SABAH'ın bu özel hassasiyeti bizi çok duygulandırdı. Çok teşekkür ediyoruz"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Umut için 'Minik Serçe' son çare
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN