Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu saldırıyı lanetliyoruz

'da başta Valilik olmak üzere siyasiler, iş dünyası ve Sivil Toplum Örgütleri hain saldırıyı lanetleyerek, teröre karşı ortak tavır çağrısında bulundu

Giriş Tarihi: 12.10.2015
Bu saldırıyı lanetliyoruz
Tren Garı'ndaki "Barış Mitingi"nde yaşanan bombalı saldırı sonucu 95 kişinin hayatını kaybetmesi ve 246 kişinin de yaralanmasına başkentte tepkiler büyüyor. Ankara'da en başta Valilik olmak üzere belediye başkanları, sivil toplum örgütleri ve iş dünyası tek yürek olarak, saldırılarla istenen hedeflere asla ulaşılamayacağını belirtti.

Terör tuzağına düşmeyeceğiz

Milletin engin sağduyusunun tüm bu hain planları boşa çıkaracağını belirten Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar şöyle konuştu: "Geçmişte olduğu gibi bugün de halkımız terörün bu tuzağına düşmeyecek, farklı görüş ve düşüncelere sahip insanların arasına duvar örülmesine, düşman gösterilmesine prim vermeyecektir. Güvenlik birimlerimiz, bu hain terör saldırısını aydınlatmak için büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürmektedir. Bu süreçte tüm Ankaralı hemşehrilerimizi dikkatli hareket etmeye, terörün tuzağına düşmemek konusunda sağduyuyu elden bırakmamaya davet ediyorum."

Türkiye'deki en alçak terör olayıdır

Terörü lanetlediğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: "Önceki gün Ankara'da meydana gelen terör olayı şimdiye kadar Türkiye'de en alçakça, en şerefsizce gerçekleşen terör olayıdır. Allah ölenlerin taksiratını affetsin. Ölenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyorum. İster aynı fikri taşıyalım ister fikren taban tabana zıt kişiler olalım bu terörü kabul etmek mümkün değil. Olayın nedeni milli birliğimize darbe vurmaktır."

Kardeşliğe sahip çıkarak yola devam

Terörün insanlık suçu olduğunu ifade eden Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Masum insanlara karşı kimden, nereden, hangi şartlarla yapılırsa yapılsın kabul edilemez. Yapanları lanetliyoruz. Türkiye yoluna kardeşliğine, birliğine ve dirliğine sahip çıkarak devam edecektir. Patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah't

Acımız büyük ancak sağduyulu olmalıyız

Patlamada hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileyen ASİAD Onursal Başkanı ve AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Barış Aydın: "Yüreğimiz yanıyor. Ülkemizin huzuruna kasteden bu menfur saldırı tüm milletimize büyük acı yaşatmıştır. Bu alçak saldırı demokrasimize ve seçime de bir suikast girişimidir. Acımızın büyüklüğüne rağmen soğukkanlılığımızı korumalı, sağduyulu olmalıyız."

Terör hiçbir zaman kazanamayacak

Yaşanan hadiseyi şiddetle kınadığını ifade eden Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkanı Türker Naslı: "Türkiye böyle bir tabloyu hak etmiyor. Bu terör saldırısı asla amacına ulaşamayacaktır."

Birlik ve beraberlik ruhuna bürünmeliyiz

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç: "Türk milleti tarihinde zor dönemler yaşamış, ama birlik ve beraberlik ruhu içerisinde bunları atlatmayı her zaman başarmıştır."

Bu herkese karşı yapılan bir saldırıdır

Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Başkanı Eda Ersoy: "Şimdi üzüntümüze ve acımıza rağmen sağduyulu olmamız gereken günlerden geçiyoruz. Bu saldırı herkese karşı yapıldı. Tahriklere kapılmamalı."

Bin yıllık kardeşliği asla bozamazlar

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir:"Bu alçak saldırıyı gerçekleştiren ve insanlıkla ilgisi olmayan hainler bin yıllık kardeşliğimizi bozamayacak ve hedeflerine hiçbir zaman ulaşamayacaklardır."

Kardeşliğe daha fazla sahip çıkılmalı

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak: "Karanlık güç odaklarına karşı daha fazla kenetlenerek sağduyu ile hareket edecek, metin bir duruş sergileyerek kardeşliğimize her zamankinden daha fazla sahip çıkacağız."

Bu hain saldırıyı şiddetle kınıyorum

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: "Birlik ve beraberliğimize yönelik hain saldırıları şiddetle kınıyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum."

Huzur şehri Ankara oyuna gelmeyecek

MFZ Grup ortaklarından Muhanver Gözüm: "Bizler yıllardır huzur inşa ederken, birileri çıkıyor ve dünyanın en huzurlu şehirlerinden biri olan Ankaramızı karalamaya çalışıyor. Oyuna gelmeyelim, biz hepimiz kardeşiz."

Motivasyonumuzu kaybetmeyeceğiz

Ersa Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Ata: "Başkenti dünya ile bütünleştirme noktasında çok iyi sonuçlar almaya başlayan biz ve bizim gibi kuruluşlar bu lanet saldırı karşısında motivasyonunu kaybetmeyecek."

Milletimizin başı sağolsun


Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, "Ankaramızı kana bulayan hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun."

Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar: "Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Acı haberlerin arkası hiç kesilmiyor. Daha birinin acısını içimize sindirmeden ülke olarak yeni bir yasa boğuluyoruz. Söylenecek söz kalmadı. Omuz omuza verme zamanıdır. Allah ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Ölen yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu saldırıyı lanetliyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN