Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Termikel'in sırrı 'çalışan beyinler'

Termikel Grup'un geleneksel "EnKaizen Günü" kutlaması başkentte düzenlendi. Kaizen uygulamasıyla Termikel, üretimde verimliliğini ve rekabet gücünü artırdı

Giriş Tarihi: 12.10.2015
Termikel'in sırrı 'çalışan beyinler'
Termikel Grup, "EnKaizen" adıyla geleneksel olarak düzenlediği Geliştirme Günü'nü çalışanlarıyla birlikte kutladı. Termikel, her yıl farklı illerdeki işletmelerinde gerçekleştirdiği Kaizen kutlamasını bu defa da başkentte gerçekleştirdi. Çalışanların firma adına ürettiği projelerinin değerlendirildiği ve ödüllendirildiği güne ilgi de yoğun oldu. Üretimde çalışanları da aktif hale getirmeyi planlayan bu sistemi uygulayan Termikel Grup'un Sincan Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikasında gerçekleştirdiği Geliştirme Günü'ne Eski Başbakan Yardımcısı, 1. Bölge 1. sıra milletvekili Adayı Ali Babacan, Termikel Onursal Başkanı Hacı Mehmet Kaya, Termikel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, Termikel Genel Müdürü Mehmet Kaya, diğer illerde faaliyet gösteren işletmelerinin temsilcileri, Sincan Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan işletmelerin yöneticileri ile Termikel çalışanları katıldı. Türkiye ve dünyada akıllı elektrik sayaçları, akıllı tahta, tablet, fırın, ocak, buzdolabı daha birçok alanda marka olan Termikel Grup, kendini daha da geliştirmek, üretimde kalite ve verimliliği artırmak için her yıl düzenlenen EnKainzen günlerinde çalışanlarının önerilerini değerlendirmeye devam ediyor.

"BİZ DE VARIZ DEDİNİZ"
Açılış konuşmasında çalışanlarına "İşçi evlatlarım" diye seslenen Termikel Onursal Başkanı Hacı Mehmet Kaya, "Bugün biz de varız dediniz cefakar işçi evlatlarım. Yanlızca fiziki çalışma değil, araştırma gayretinizi de takdir ediyorum. Bu araştırma ve gelişrime programlarında daha nice yeni buluşlarınız ve projelerinizde sizlerle olmak tek isteğimdir" diye konuştu.

'TERMİKEL DÜNYANIN 73 ÜLKESİNDE VAR'
73 ülkede faaliyet gösterdiklerini ifade eden Kaya, "Termikel olarak Türkiye'nin gücüyüz. İç piyasada mağazalaşmaya başladık. 80 tane mağaza çalışmalarımız hız kesmeden sürmektedir. İhracatta Türkiye'nin en büyük ihracat yapan 324. firmasıyız. İstanbul Sanayi Odası tarafından yapılan İkinci büyük 500 firma arasında ise Termikel 117. sırada, Elktromed 124. sırada yer almıştır. 73 ülkede faaliyet gösteriyoruz, böylece Türkiye'nin de global markasıyız. Güney Amerika ve Kolombiya'da Termikal Store'lerimiz bulunmaktadır" diye konuştu.

TERMİKEL HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR
Bir üretim tesisinde yapılan üretimin sadece mühendislik birimi yada Ar-Ge birimi değil, bizzat çalışanlar tarafından geliştirilmesi gerektiğini belirten Termikel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, "Kaizen, bir üretim sistemidir. Firma nasıl daha karlı olur, nasıl daha verimli olur çalışmalarının bizzat çalışanlar tarafından yapılıp projelendirilmesi işidir. İkinci dünya savaşında Japonları dünya ekonomisi lideri yapan, geliştiren ve kalkındıran bu sistem olmuştur. Bu sistemi Termikel Grup olarak tüm şirketlerimizde uyguladık. Bunun faydasını da kısa zamanda gördük. Her yıl yüzde 15 büyüme gerçekleştirdik. Tüm sanayici arkadaşlarıma da bu sistemi tavsiye ediyorum. Rekabet ve verimdeki çıtayı yükseltmemizde Kaizen sistemi etkili olmuştur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Termikel'in sırrı 'çalışan beyinler'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN