Türkiye'nin en iyi haber sitesi

6 yılda 50 bin hastaya evde sağlık hizmeti

Giriş Tarihi: 15.10.2015
6 yılda 50 bin hastaya evde sağlık hizmeti

Kimsesiz ve yardıma muhtaç vatandaşa yönelik "Evde Sağlık Hizmeti" ile Mamak Belediyesi 6 yıl içinde 50 bin hastaya ulaştı

Mamak Belediyesi'nin, sosyal belediyecilik uygulaması çerçevesinde kimsesiz ve yardıma muhtaç vatandaşlara yönelik sürdürdüğü "Evde Sağlık Hizmeti" devam ediyor. Ocak ayından itibaren 6 bine yakın hastanın ayağına götürülen hizmet kapsamında, 6 yılda 50 bin hasta ziyaret edilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Sosyal belediyeciliğin en güzel uygulamalarından biri olan evde sağlık hizmetiyle yaraların sarıldığını dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, uygulamadan duyulan memnuniyetin kendilerini gururlandırdığını söyledi. Akgül, "Evde sağlık hizmeti başladığından bu yana on binlerce vatandaşa bu hizmeti ulaştırdık. İlçemizde yaşayıp da hizmetin ulaşmadığı vatandaş kalmayacak. Vatandaşlarımızın yüzlerindeki tebessüm ve hayır duaları bizim için yeterli. Mamak'ta sağlık hizmeti vatandaşımızın ayağına götürüyoruz" dedi.

TIBBİ MALZEME DESTEĞİ
Hastalara; kan alımı, muayene, enjeksiyon, pansuman, serum, sonda, kan şeker ölçümü, kolostomi bakımı gibi çok yönlü hizmetler sunuluyor. Evde sağlık hizmetinde yaşlı, yatalak, engelli, yatağa bağımlı engelli, kimsesiz ve obezite hastalarına muayene ve tedavilerine öncelik tanınıyor. İhtiyacı olan hastalara yönelik mama, hasta bezi, yatak koruyucu, havalı yatak ve tıbbi malzeme desteği de sağlanıyor. Evde sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen vatandaşlar Mamak Çağrı Merkezi 444 0 149, 550 70 21, 550 70 36 ve 550 70 68'i arayarak hizmet talebinde bulunuyor. Hasta takibinde dijital el terminallerini kullanan sağlık işleri ekipleri oluşturulan veriler sayesinde hastanın her türlü ihtiyacına en hızlı şekilde cevap veriyor. 1 doktor ve 2 hemşireden oluşan mobil ekip yapılan kontrollerle birlikte birçok hastalığa erken teşhis koyarak, hastalığın daha ilerlemeden en doğru şekilde tedavi edilmesini de sağlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
6 yılda 50 bin hastaya evde sağlık hizmeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN