Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşler ve Çiçek esnafı müjdeye boğdu

Giriş Tarihi: 17.10.2015
İşler ve Çiçek esnafı müjdeye boğdu

Mobilya esnafıyla görüşen AK Parti Milletvekili Adayı Emrullah İşler, Siteler Nostaljik Metro Hattı da dahil birçok projenin hayata geçirileceği sözünü verdi

AK Parti Milletvekili adayları Ankara Mobilyacılar Odası ve Siteler esnafıyla bir araya geldi. Ziyaret sırasında konuşan Emrullah İşler, Siteler esnafını müjdeye boğdu. Sabah Ankara'nın gündeme getirdiği metro projesinin hayata geçirileceğinin de sözünü veren İşler, "Emekli işverenlerin maaş kesintisi sıfırlanacak, daha önceden temelleri atılan Akyurt fuar alanı ve otopark projeleri de tamamlanacak" dedi.

İŞLER ESNAFI SEVİNCE BOĞDU
Mobilyacılar Odası'nda Siteler esnafına hitap eden Emrullah İşler, arka arkaya sıraladığı müjdeler ile esnafı sevince boğdu. Siteler ve esnafın tüm sıkıntı ve isteklerinin yeni dönemde takipçisi olacakları sözünü veren İşler, "Yapmış olduğumuz ziyaretlerimizde esnafımızın piyasadan şikayetçi olduğunu gördük. Bunları birebir takip ederek çözüme kavuşturacağız. 2015'in başlarında temellerini attığımız ama ihale noktasında yaşanan aksaklıklar nedeniyle tamamlanamayan fuar alanı için taşın altına elimizi koyacağız. İlgili kuruluşları ve belediyeyi harekete geçirerek, Orta Anadolu'nun en büyük ihtiyacı olan fuar alanını en kısa zamanda sizlere teslim edeceğiz" dedi. Esnafın birçok sıkıntısını bitirecek çalışmalar yapacaklarının sözünü veren İşler, ilk kez Sabah Ankara'nın gündeme getirdiği Siteler metro hattı projesi için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi. İşler, "Ankara'mızı mobilyanın başkenti yaparak ekonomiye lokomotiflik yapan Siteler esnafımız bizden metro projesinin hayata geçirilmesini istiyor. Bunun için bir takım girişimlerimiz oldu, bu isteğini yerine getirmeye çalışacağız. Ben buradan sözünü veriyorum, ilgili kurumlarla iletişime geçerek metroyu sizlere kazandıracağız. Ayrıca emekli esnafımız için kanayan bir yara olan tüm emekli prim borçlarını da kaldırdık, artık rahat bir nefes alabilirsiniz" diye konuştu.

ORGANİZE BÖLGE İÇİN ARSA TAHSİSİ YAPILIR
Ziyaret kapsamında düzenlenen toplantıda esnafın sıkıntılarını dinleyen eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek de, Siteler esnafının uzun zamandır istediği otopark alanının müjdesini verdi. Çiçek, "Siteler imalatçı esnafa yönelik yeni bir organize bölgenin oluşturulması ve yapılması için arsa tahsisinde de yardımcı olacağız. Siteler için istediğiniz yeni otopark alanı için de biz hükümet olarak hazırız. Siz 2-3 kişilik bir ekiple gelin istediğiniz arazi için gidip konuşalım, alalım ve başlatalım. Hazinenin nerede arazisi varsa oraya bakalım biz hazırız. Fuar alanının çabuklaştırılması için de çalışmaların üzerine gideceğiz. Tüm talepleriniz yerine getirilecek, bu bizim işimiz ancak sizden istediğimiz; ekonominin temel taşları olan siz esnafımız birlik ve istikrar için adım atın. 1 Kasım'da sandığa gidin ve siyasi belirsizliği ortadan kaldırın" şeklinde konuştu.

ESNAFIN TERCİHİ İSTİKRAR

Mobilyacılar Odası Başkanı Hüseyin Taklacı ise esnafın tercihinin istikrardan yana olduğunu söyledi. Taklacı, "Siteler'in sanayi bölgesi olması, Çek senet kanununda yaşanan sıkıntılar, iş sağlığı ve iş güvenliğindeki devlet desteğinin yetersizliği, Kalkınma Ajansı, KOS-GEP desteklerindeki sorunlar, Siteler'e metronun getirilmesi vs. konularını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşler ve Çiçek esnafı müjdeye boğdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN