Halkevlerinden AK Partili adaya saldırı

Giriş Tarihi: 19.10.2015
Halkevlerinden AK Partili adaya saldırı

AK Parti Milletvekili Adayı Fahri Usta, seçim çalışması yaptığı Dikmen'de Halkevleri üyelerinin saldırısına uğradı. Usta, "Bu insanlar kime hizmet ettiğini bilmiyor. Üzgünüz" dedi

Dikmen'de Çankaya İlçe Teşkilatı ile esnaf ziyareti yapan AK Parti 1. Bölge 12. sıra Milletvekili Adayı Fahri Usta ve yanındaki partililer Halkevleri üyelerinden oluşan 20 kişilik bir grubun taşlı ve yumruklu saldırısına uğradı.

"KÜFÜR VE HAKARET ETTİLER"
Dikmen'in Sinan ve İlker caddelerindeki esnafları ziyaret ettiklerini belirten Fahri Usta, "Esnaflarımızla kardeşlik ve birlik vurgusunu ön plana çıkaran sohbetler ederken, Halkevleri adlı bir grubun saldırısına uğradık. Çankaya İlçe Teşkilatına bağlı üyelerimiz ve arkadaşlarımız sağduyulu davranmasına rağmen darp edildik. Kendini bilmez ve kime hizmet ettiklerini bile bilmeyen bu kardeşlerime üzülüyoruz. Yanımızdaki hanımefendi kardeşlerimiz de dahil onlara yapılan saldırı da bile biz sadece ayırıcı olduk. Hiç bir şekilde o gruba sert bir müdahale de bulunmadık. Küfrettiler, hakaret ettiler ve çok seviyesizce bizi provoke ettiler. Karakola kadar peşimizden geldiler ve karakolun önünde slogan atıp gittiler. Burası başkentin göbeği, gerçekten şaşırdım" diye konuştu.

ALBAYRAK'A DA SALDIRMIŞLARDI
Kürt kökenli olduğunu ve burada bu grubu birilerinin yönlendirdiğini belirten Usta, "Milli ve manevi değerlerine sahip ülkemi ve bayrağını seven, Hakk'ın haklının olması için mücadelesi veren bir Türküm. Hiç bir çapulcu biz inanan Kürtleri savunma hakkına sahip değildir. Biz Kürtler Türkiye Cumhuriyeti'nde tüm haklara sahip, devletini savunan bir milletiz. Bu grubu birileri dolaylı bir şekilde yönlendiriyor. Burada geçen seçim dönemi aynı grup vekil adayı arkadaşımız Hasan Albayrak'a da saldırmıştı" dedi. Olayda 5 AK Partili üyenin darp edildiği öğrenildi. AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Fahri Usta, saldırganlar ile ilgili suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

'YÜKSELİŞİMİZİ GÖRENLER AHLAKSIZCA SALDIRIYOR'
Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, "Bazı kesimler şiddetle sonuç almaya alışmışlar. Geçen seçimde olduğu gibi bu seçim çalışmalarında da aynı kesime mensup gruplar tarafından milletvekili adayımız ve teşkilattaki kardeşlerimiz darp edilmiştir. Fakat AK Parti teşkilatı 14 yıldır olduğu gibi tahriklere aldırmadan çalışmalarına devam edecektir. Anketlerde AK Parti'nin yükselişini gören ve bunu engellemeye çalışan bu gruplar böyle gayri ahlaki yöntemlere başvuruyor. Bizdeki bu millet sevdasına asla engel olamayacaklar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halkevlerinden AK Partili adaya saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN