Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent yeniden 'AK Parti' diyor

Giriş Tarihi: 20.10.2015
Başkent yeniden 'AK Parti' diyor

AK Parti Ankara 1. Bölge 3. sıra milletvekili adayı Ahmet Gündoğdu "1 Kasım seçimlerinde Ankaralı hemşerilerimizin desteğiyle en az 20 milletvekili hedefliyoruz" dedi

AK Parti Ankara 1. Bölge 3. sıra milletvekili adayı Ahmet Gündoğdu, AK Parti'nin 7 Haziran sonrası dersine iyi çalıştığını ve seçim beyannamesini milletimizin beklentilerine cevap verecek şekilde revize ettiğini söyledi. Ankaralı seçmenin de 7 Haziran seçimlerinden bugüne diğer partilerin sorumsuzluğunu gördüğünü ifade etti.

Ankara sizin için ne ifade ediyor?
Ankara cumhuriyetimizin başkenti, Anadolu'nun kalbi olan bir şehir. Ama uzun yıllar temsil anlamında büyük sıkıntılar çekmiş bir şehir. Bunu herkes biliyor. Ben Ankara'nın başkent oluşunun simgesinin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin hizmete girmesiyle daha anlamlı hale geldiğine inanıyorum. Bu külliye, dışarıdan gelen konukları başkentte ağırlamak için bir mekânı olmayan Türkiye Cumhuriyeti'nin yüz akı olmuştur. İstanbul'da ki ecdadın saraylarının yanında böyle bir merkezin ülkemize kazandırılması Ankara'ya kısa, orta ve uzun vadede önemli katkılar sağlayacaktır.

1 Kasım'da 'tekrar seçim' kararının verilmesinde sizce en büyük neden neydi?
7 Haziran'dan sonra kayıp aylara bakınca muhalefetin birinin blok siyaseti, birinin terör siyaseti, diğerinin de 'hayır' siyaseti yapması dolayısıyla milletin ve ümmetin kaybettiğini gördük. Bundan ötürü 1 Kasım için Ankara'daki tüm teşkilatlarımızla millete ve ümmete hizmet için kolları sıvadık ve gece gündüz çalışıyoruz. 7 Haziran öncesi neyi eksik bırakmışsak o dersi iyi çalıştık, vaatlerimizi, kongremizi ve gelecek planlarımızı ona göre ortaya koyduk. Bunu da milletle buluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Sahada seçmenin sizden beklentileri nedir? Seçim beyannamesi bu beklentilere bir cevap niteliğinde olmuş mudur?
Bunu cevaplamadan önce bir 7 Haziran tespiti yapmamız lazım. 7 Haziran öncesi millet sahada sessizdi. Biz bu sessizliği ilk etapta lehimize yorumladık. Ama seçim sonuçları bize, seçmenin bazı hususlarda kızgın ve kırgın olduğunu gösterdi. 'Olanda hayır vardır asla millete sitem edilmez' dedik ve dersimize iyi çalıştık. Beyannamemiz dersimizi iyi çalıştığımızın göstergesi olarak milletimizin önünde duruyor. Muhalefet partilerinin sorumsuzluğunun millet tarafından görülmesiyle de bir musibet bin nasihatten hayırlıdır sözü daha anlamlı hale geldi. Şimdi millet sahada diyor ki 'evet AK Parti'siz olmayacağını anladık'. Vatandaş bize 'IMF'ye borcu öderken maaşları yüzde 300-400 artırdınız. Şimdi IMF'ye borcumuz bitti para da var neden daha fazlası olmuyor' dedi ve haklı bir talepti. Vatandaşımız, 'Biz hizmeti AK Parti'yle gördük. Siz geçen seçim bize söz verseydiniz yeterdi. Neden bunu dikkate almadınız' dedi. Biz biliyoruz ki dost güvendiğine sitem eder. Bizde dersimize çalışarak beyannamemizi hazırladık.

Ankara 7 Haziran'da 15 milletvekili çıkardı. 1 Kasım seçimlerinde bir artış bekliyor musunuz?
1 Kasım seçimlerinde Ankara'da en az 20 milletvekili hedefliyoruz. Ankaralı hemşerilerimin desteğiyle her iki bölgede de milletvekillerini 10'ara çıkaracağız inşallah. Başkenti 20 vekille mecliste temsil edeceğiz. Sahada da bu tabloyu görüyoruz.

Ankara'da 'şu da olsa daha güzel olur' dediğiniz bir şey var mı?
En az 400 milletvekilinin Ankara'da olmasını istiyorum. Ankara, AK kadroların ağırlıkta olarak mecliste yer almasıyla dünyaya demokrasi ve barış ihraç eden bir merkez olacak.

Geçtiğimiz haftalarda başkentte yaşanan terör saldırısını nasıl değerlendiriyorsunuz?
102 ölümüz, 78 milyon gönlü yaralı insanımız var. Ölenlere Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu olay doğrudan Türkiye'yi, 1 Kasım seçimlerini hedef alan bir saldırıdır. AK Parti'nin mitinglerini iptal edecek kadar maktullerin anısına saygı gösterdiği bir ortamda HDP Genel Başkanı'nın olayın gerçekleştiği saatte 'Devlet katildir' demesini, bir gün sonra da '1 Kasım'da bunların hesabını soracağız' diyerek Cumhurbaşkanımızı hedef almasını kınıyorum. Demirtaş'ın bu mitingle amacı barış olsaydı olaydan bir gün önce Diyarbakır'da eşinin ve beş yaşındaki oğlunun yanında polisimiz PKK tarafından katledildiğinde çıkar 'PKK katildir' derdi.

Ankaralı seçmenlere ne gibi mesajlar göndermek istersiniz?
Ankara seçmenine çağrıda bulunuyorum. Dünya görüşünüz ne olursa olsun bu bir milli meseledir. İstiklalimiz, istikbalimiz ve istikrar için 1 Kasım'da herkes sandığa gitmelidir. Oyunuz milletin, ümmetin ve insanlığın geleceği için olsun.

'OY İÇİN VAATTE BULUNMUYORUZ'
2023 hedeflerinde Ankara'nın payı ne olacaktır?
Milletvekili adayı arkadaşlarımızla gittiğimiz her iki bölgede de sorunların notunu alıyoruz. Çözüm için projeler üretiyoruz. Seçim öncesi temel atıp, bir dahaki diğer seçim döneminde çivi çakma dönemi bitti. Oy almak için vaatte bulunmuyoruz. Ankara 2023'te üniversitesi, sanayisi, yeşili ve kalkınması ile örnek bir il olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent yeniden 'AK Parti' diyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN