Obeziteyle savaş okulda başlayacak

Giriş Tarihi: 20.10.2015
Obeziteyle savaş okulda başlayacak

Ankara Valiliği'nin koordinatörlüğünde başlatılan "Doğru Beslenmeye Birlikte Adım Atalım" kampanyası ile okullarda sağlıklı beslenme, fiziksel aktivitenin önemi ve hijyen kuralları anlatılacak

Ankara Valiliği başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen "Doğru Beslenmeye Birlikte Adım Atalım" kampanyası başladı. Kampanya'nın açılış töreni, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, doğru beslenme alışkanlığının kazandırılmasıyla daha çevik, vücudunda kas ve kemik yoğunluğu daha fazla, su oranı yüksek ve yağ miktarı daha düşük olan sağlıklı bir bedene kavuşulacağının altını çizdi. Bozkurt, bu eğitim çalışmasının belli aralıklarla Ankara içindeki farklı okullarda yapılacağını bildirdi. Bu etkinliklerde, programın yapıldığı okul dışında Ankara içindeki diğer okullardan da öğrencilerin ağırlanacağını anlatan Bozkurt, bu şekilde farkındalık artırılarak yeni nesillerin bir öncekinden daha sağlıklı ve bilinçli olacaklarını dile getirdi.

'ÇEVRE DE DESTEKLEMELİ'
Vali Yardımcısı Süleyman Hurrem Aksoy da sağlıklı beslenme bilincinin çocukların en çok vakit geçirdiği okullarda verilmesinin çok doğru olduğunu ancak bunun başarılı olabilmesi için aileler başta olmak üzere toplumun da destek vermesi gerektiğini vurguladı. Okul kantinlerinde satılan yiyecek ve içeceklere kısıtlama getirilerek, çocukların zararlı olabilecek gıdalardan uzak durmasının sağlandığını anımsatan Aksoy, "Bu, okul dışında da özellikle çocuğun yaşadığı çevre tarafından da desteklenmeli. Biz, gazlı içeceklerin içilmemesini söylerken ve buna yönelik tedbir alırken, çocuklarımız evlerinde bunu içerse başarılı olamayız" diye konuştu. Konuşmaların ardından, sağlıklı beslenmenin işlendiği tiyatro gösterimi yapıldı ve çocuklara kuru meyve ile sebze suyu ikram edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obeziteyle savaş okulda başlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN