Altındağ 'Yıldız Parkı' ile yeni bir yeşil alana kavuştu

Giriş Tarihi: 23.10.2015
Altındağ 'Yıldız Parkı' ile yeni bir yeşil alana kavuştu

Ali Ersoy ve Yıldıztepe mahallelerinin birleştiği noktaya yapılan 30 bin metrekarelik Yıldız Parkı geniş katılımlı bir törenle açıldı

Göreve geldiği günden itibaren yemyeşil bir Altındağ için çalışan Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, ilçeye tam 38 dev park kazandırdı. Ali Ersoy ve Yıldıztepe mahallelerinin birleştiği alana yapılan 30 bin metrekare büyüklüğündeki Yıldız Parkı ise bu zincirin son halkası oldu. Yıldız Parkı coşku dolu bir törenle açıldı. Açılış törenine TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek, AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ÇİÇEK'TEN TEŞEKKÜR
TBMM eski Başkanı Çiçek, "Ankara'nın özü Altındağ'dır. Altındağ, Ankara'nın esas ilçesidir" dedi. Belediye Başkanı Tiryaki'ye övgüler yağdıran Çiçek, Altındağ'ın yaşanabilir bir ilçe haline gelmesinde Tiryaki'nin büyük emeği olduğunu ifade etti. Çiçek "Kendisine teşekkür ediyorum. Fakat bu teşekkür sıradan, nezaket icabı edilen bir teşekkür değil... En kalbi duygularımla, içimden gelerek ettiğim bir teşekkürdür" dedi. Tiryaki ise Altındağ'ın eski halini gözler önüne serdi. Bundan kısa bir süre önce Altındağ'ın gecekondularla kaplı olduğuna dikkati çeken Tiryaki, bugün ilçeye yılda 15 bin konut yapıldığını söyledi. Tiryaki, "Eskiden Altındağ Belediyesi'nin nerede olduğunu bilmeyenler vardı. Şimdi ise Altındağ sadece Ankara'da değil, Türkiye'nin dört bir tarafından, hatta farklı ülkeler tarafından takip edilir hale geldi. Eskiden siyasiler Altındağ'a hiç uğramazlardı. Şimdi ise Altındağlılar, bu açılışlar aracılığıyla Cumhurbaşkanı'ndan Başbakan'ına, Meclis Başkanı'ndan bakanına kadar çok sayıda siyasiyle bir arada..." diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altındağ 'Yıldız Parkı' ile yeni bir yeşil alana kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN