Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'li aşiret AK Partili oldu

Giriş Tarihi: 26.10.2015
CHP'li aşiret AK Partili oldu

Aslen Erzurumlu olan yaklaşık 6 bin kişilik Sezginler aşireti CHP'den istifa ederek, AK Parti'yi destekleme kararı aldı

Seçimlere sayılı günler kala CHP'ye bir şok da uzun yıllardır kendilerini destekleyen Sezginler aşiretinden geldi. CHP'den istifa eden aşiretin reisi Sinan Sezgin ve üyeleri düzenlenen katılı töreninde AK Parti'ye üye oldu. 300 kişinin hemen üye olduğu törende, bin 500 kişi de sonradan katıldı. AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Ahmet Gündoğdu'nun kendisine rozet takmasının ardından konuşan Sinan Sezgin, 'HDP'yi destekleyeceksiniz' dayatmasının ipleri kopardığını söyledi. 6 bin kişilik aşiretleriyle yollarca CHP'nin arkasından gittiklerine dikkat çeken Sezgin, "Doğduğumdan beri CHP'liydim Sezginler Aşireti olarak bizler 6 bin kişi ile yıllarca CHP'yi destekledik. Girdiği tüm seçim ve aldığı kararlarda arkalarında durduk. Şu an Ankara'daki bin hanemiz bugüne kadar yine onları desteklemişti. Sorgusuz, sualsiz yıllarca ÇHP'nin peşinden gittik ama artık dur deme zamanı geldi. İçimizdeki koyu CHP'liler bile mesele memleket olunca takım tutar gibi parti tutmaktan vazgeçti ve CHP'yi yanlışlarıyla baş başa bırakma kararı aldık" diye konuştu.

'CHP BAŞKALARININ HİZMETKÂRI OLDU'
AK Parti'ye geçmelerinde CHP'nin yolundan ayrılmasının etkili olduğunu belirten Sezgin, "Peşinden gittiğimiz siyasi partinin başkalarına hizmetkâr olması ve her iki kişinizden biri HDP'ye oy verecek demesi ipleri kopardı" diye konuştu. Sezgin, " Biz geçte olsa yanlışı gördük artık dava parti, lider değil memleket davasıymış. Geleceğimiz, çocuklarımızın geleceği ve ülkemizin bekası için biz AK Parti'ye katılma kararı aldık. Hakkın ve hakikatin yolunda vatana hizmet edenlerin arkasında duracağız. Aşiretimde bardağı taşıran ülke üzerinde oynana oyunlar, patlatılan bombalar ve şehit edilen askerlerimiz oldu. Biz doğrunun peşinden gitmeye karar verdik, milletimizin geleceği için AK Partili olduk dedi" dedi.

'ÜLKENİN ALTINI OYANLAR KAYBEDİYOR'
AK Parti Ankara Milletvekili Adaylarından Mehmet Ali Canlı ve Murat Alparslan'la birlikte çok sayıda partilinin katıldığı törende konuşan Ahmet Gündoğdu, "Ülkenin altını oyanlar kaybediyor" dedi. Sezginler aşireti ve tüm üyelerine hayırlı olsun dileklerini ileten Gündoğdu, "Sinan kardeşimi ve aşiretinin üyelerini tebrik ediyorum, Türkiye'nin üzerinde oynana oyunları görmüşler ve bu parti meselesi değil, ülke meselesi diyorlar. Siyaset meselesi değil memleket meselesi diyorlar. Şantajla, çatıyla ülkenin altını oyanlara rağmen memleket borcu bilip davaya omuz verdiler. Canı gönülden hepsini tebrik ediyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li aşiret AK Partili oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN