Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitim Koçluğu'na başkentten start verildi

Kısa zamanda tüm Türkiye'de yaygınlaştırılması planlanan "Eğitim Koçluğu" başkentte start aldı. İl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt, proje ile eğitimde yepyeni bir dönemin başladığını söyledi

Eğitim Koçluğu'na başkentten start verildi
Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilerin başarısını artırmak amacıyla başlattığı "Eğitim Koçluğu Projesi"nin startı başkentten verildi. Söz konusu proje kapsamında merkez seçilen 'da 60 öğretmen 60 saatlik eğitime alındı. Ankara Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında öğretmenler önce öğrenip sonra kendi okullarındaki öğretmenleri eğitecek. Devlet okullarını kapsayan proje ile meslektaşlarını eğitecek olan öğretmenler aynı zamanda bilgi ve tecrübelerini de paylaşacak. Dalga dalga yayılacak eğitim koçluğu seminerleriyle öğrencilerin hedef belirlemesi, öğrenme becerileri kazanması ve kendini tanıması amaçlanıyor. İlk olarak Ankara'da uygulanmaya başlanan proje, kısa zamanda tüm Türkiye'yi kapsayacak.

"Terk ve devamsızlık bitecek"
İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, kendilerinin koordine ettiği proje hakkında kapsamlı bilgiler verdi. 60 kişilik ilk gruba verilen seminere katılarak bizzat ders anlatan Bozkurt, "Bu proje ile eğitimde yepyeni bir dönem başlıyor. Öğrenciyle birebir kurulan etkin iletişim sayesinde okul terkleri ve devamsızlıklar bitecek" diye konuştu. Bozkurt, "Öğrencileri sürekli bir başarıya taşıyacak yepyeni bir uygulama olan eğitim koçluğunun merkez yürütme birimi Ankara oldu. Buradan eğitilen sizler aldığınız bu eğitimi bir arının polenleri dağıtması gibi gittiğiniz her yere yayacaksınız. Bu sayede kısa zamanda başkentin her yerinde bu proje hayata geçmiş olacak" şeklinde konuştu. Koçluk sistemi ile eğitimde bilimsel çıktıların artırılacağına da dikkat çeken Bozkurt, "Sürekli ilgi ve bilgisi desteklenen öğrenciler ile eğitimde kalite yükselecek" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim Koçluğu'na başkentten start verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN