Odalar Ankara'da kaos istiyor

Giriş Tarihi: 29.10.2015
Odalar Ankara'da kaos istiyor

Ankara Bulvarı'na verilen ödülü iptal ettireceğini söyleyen Mimarlar Odası Başkanı Candan'a cevap gecikmedi. Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Üçpınar, "Niyetiniz kaos çıkması" dedi

Geçtiğimiz gün düzenlediği basın toplantısında Slovenya'nın Ankara Bulvarı'na verdiği "Akıllı Kentlerde En İyi Ulaşım" ödülünü iptal ettireceğini söyleyen Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan'a cevap Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar'dan geldi. İdeolojik yaklaşımlarla, her türlü projeyi keyfi biçimde engellemek için çaba sarf eden Candan'a tepki gösteren Üçpınar, "Odaların niyeti kaos çıkarmak" dedi. Ankara Bulvarı'nın yapımı esnasında gecelerini gündüzlerine katıp Ankaralıların daha iyi seyahat edebilmeleri için çalıştıklarını ifade eden Üçpınar, "ODTÜ yoluna en çok karşı çıkan Mimarlar Odası ve ODTÜ'lü öğrencilerdi. O günlerde iş makinelerine çıkan eylemciler şu anda o yolu en çok kullananlar durumunda. ODTÜ yolundaki hatalarını anladılar ve artık ses çıkarmıyorlar. Büyükşehir Belediyesi'nin başarılı olması odaların zoruna gidiyor. Çünkü Ankara'da kaos çıkmasını istiyorlar. Trafiğin düzgün işlemesi onların zoruna gidiyor. Onlar istiyor ki Ankaralı trafikte sıkıntı yaşasın, çile çeksin" şeklinde konuştu.

"DEFALARCA KAYBETİLER"
Büyükşehir Belediyesi'nin her projesine karşı duran odaların defalarca kaybettiğini hatırlatan Üçpınar, "ODTÜ'de kaybettiler, Ankara Bulvarı'nda kaybettiler, Ankapark'ta kaybettiler. Bu meslek odaları Ankara halkının iyiliğini istemiyor. Her seferinde yol sökülsün diye açıklama yapıyorlar. Bu odalar kamu için mi yoksa kendi ideolojileri için mi çalışıyor?" ifadelerini kullandı. Slovenya'nın Ljubljana kentinde düzenlenen yarışmada 10 ülkeden çeşitli kentlerin projelerini geride bırakan Ankara Bulvarı, finalde ise İngiltere'nin başkenti Londra, Slovenya'nın başkenti Ljubljana ve Gürcistan'ın başkenti Tiflis ile yarıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Odalar Ankara'da kaos istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN