Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel'den alınan arazi şifa dağıtacak

Giriş Tarihi: 29.10.2015
Paralel'den alınan arazi şifa dağıtacak

Paralel Yapı'ya yakın Turgut Özal Üniversitesi'nden alınan araziye Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun sözünü verdiği Sincan Devlet Hastanesi yapılacak

Yıllardır hastane sorunu yaşayan Sincan halkının hastane özlemi son buluyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 7 Haziran seçimlerinde Sincan halkına verdiği hastane sözü hayata geçiriliyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan ve Türkiye'nin en büyük beşinci devlet hastanesi olması planlanan proje, Paralel Yapı'ya yakın Turgut Özal Üniversitesi'ne tahsis edildikten sonra geri alınan araziye yapılacak. Sincan-Ayaş yolunun hemen kenarındaki dev araziye yapılacak olan 480 yataklı modern hastane Sincan'ın yanı sıra Nallıhan, Ayaş ve Beypazarı ilçelerinde yaşayan vatandaşlara da hizmet vererek bölge hastanesi misyonunu taşıyacak.

"YANLIŞ YERE GİTMİŞTİ"

Sincan Devlet Hastanesi'nin yapılması ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun verdiği hastane sözünün yerine getirileceğini ifade eden AK Parti Milletvekili Adayı Ahmet Gündoğdu, "Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın verdiği sözler bir bir hayata geçiriliyor. Bunlardan bir tanesi de Sincan'a yapılacak olan 5 yıldızlı devlet hastanesidir. Türkiye'nin en büyük devlet 5 devlet hastanesinden biri olacak olan hastane şuanda ihale aşamasında. Bu arazi yanlış yerlere gitmişti. Şimdi doğru bir hizmet için kullanılacak" şeklinde konuştu.

4 BÜYÜK İLÇE HASTANEDEN FAYDALANACAK

Sincan halkının yıllardır bu hastane müjdesini beklediğini dile getiren Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, " Sincan halkı bu hastane projesini yıllardır bekliyordu. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımızın büyük gayretleri ile çok şükür hayata geçilebilmesi için adımlar atıldı. Bu hastane için çok uğraşan Cumhubaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın doktoru Prof. Dr. Cevdet Erdöl'ün de büyük emekleri var. Sincan'da yapılacak olan 480 yataklı hastane sadece Sincan halkına değil, aynı zamanda Beypazarı, Ayaş ve Nallıhan ilçelerinde yaşayan vatandaşlara da sağlık hizmeti verecek" şeklinde konuştu.

ODALAR TEK VE ÇİFT KİŞİLİK

Sağlık Bakanlığı hastanenin teknik detaylarını SABAH Ankara ile paylaştı. Açıklamada, "Sincan'a 480 yatak kapasiteli, yaklaşık 100 bin metrekare alana haiz, açık ve kapalı otoparka sahip, halkımızın hak ettiği konforu yaşatacak, tek ve iki kişilik odalardan oluşan modern bir hastane yapılacaktır. Yatırımın yapılması planlanan arazinin güncel tahsis durumunun edinilmesi ve imar planında 'Sağlık Tesis Alanı' olarak belirlenmesi noktasında çalışmalarımız devam etmektedir. Kısaca arsanın imar tadilatı ve mülkiyet edinme süreci devam etmektedir" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel'den alınan arazi şifa dağıtacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN