Ayaşlılar Türkeş'i bağrına bastı

Giriş Tarihi: 31.10.2015
Ayaşlılar Türkeş'i bağrına bastı

AK Parti Ayaş Gençlik Kolları'nın düzenlediği etkinliğe katılan Başbakan Yardımcısı Türkeş, ilçede coşkuyla karşılandı. Türkeş, tattığı yöresel yemekleri beğendi

Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş Ayaş'ta gençlere seslendi. AK Parti Ayaş İlçe Gençlik Kolları'nın düzenlediği "Gençlik Buluşması" programına katılan Türkeş, "Bizi aymazla, uyuşmazla muhatap etmeyin" dedi. Türkeş'i ilçe girişinde Kaymakam Ahmet Başbaydar, Garnizon Komutanı Ali Şahin, Belediye Başkanı Bülent Taşan, Emniyet Müdürü Hüseyin Koca, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Çimenci ve yönetimi, AK Parti Belediye Meclis üyeleri ve Ayaşlı çok sayıda vatandaşlar karşıladı. Ayaş'ın yöresel yemeklerini tadan Türkeş daha sonra Ayaş Halk Eğitim Merkezi'ndeki Gençlik Buluşması'na katıldı. Belediye Başkanı Taşan, "AK Parti iktidarının bugüne kadar yaptıkları ortada. Sağlıktan, eğitime kadar, duble yollardan, halkın ekonomide alım gücüne kadar, her alanda ilçelere, köylere kadar yaptıkları 'Ak' icraatlar herkesin gözleri önünde. İstikrarın devamı için, gelecek güzel yarınlarımız için AK Parti'yi tek başına iktidar etmemiz gerekir. Bir ve beraber olursak hep birlikte güçlü Türkiye oluruz" dedi.

"KIRILAN BARDAĞI HELAL EDİN"
Türkeş ise gençlere yönelik konuşmasında şunları söyledi: "Dünümüzü unutmayalım. Koalisyon günlerini hatırlayalım. Geçmişini hatırlamayanın mazisi de olmaz. 28 Şubat döneminin ne olduğunu, orada oynanan oyunları bilmezsek, bugün yaşananları da anlamak mümkün olmaz. Bir kahvede iki çırak düşün, biri günde yüz bardak yıkıyor, diğeri hiç yıkamıyor, hangisi bardak kırar, yıkayan değil mi? Yüz bardağın içinde bir iki tanesi kırılmış olabilir mi olur. Hakkınızı helal edeceksiniz, onun üstünde durmayacaksınız. Bugüne kadar on üç yıl iktidarda olup hiç hata yapmadım diyen doğru söylemez."

TÜRKEŞ BURADA, 'HAYIR'LI İŞLER BAHÇELİ
Ayaşlı gençler, "Türkeş burada sana 'hayır'lı işler Bahçeli" pankartı açtı. Türkeş, "Çok iyi bir AK Partili'ymişsiniz ama bize çok geç katılmışsınız" diyen bir gence "Belki de bu safhada bana ihtiyaç vardı" diye cevap verdi. "Muhalefet genelde eksik yapılanı ve yanlışı dile getirir" diyen Türkeş, "Temel denizin kıyısında suya bakıyormuş, arkadaşı gelmiş, -Ne ediyorsun burda demiş, -Dalgaları sayıyorum. -Kaç etti. -Giden gitti, şu gelen bir. Demem şu ki eskiyi kurcalayıp yanlışı, eksiği aramanın bir faydası yok" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayaşlılar Türkeş'i bağrına bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN