Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TESK'ten kaçak uyarısı

Kaçak ve sahte ürünlerin can aldığını belirten TESK Genel Başkanı Palandöken "Şüphelendiğiniz durumları Alo 136 Kaçakçılık İhbar Hattı'na bildirin" dedi

Giriş Tarihi: 1.11.2015
TESK'ten kaçak uyarısı
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın 2014'te 24 bin 353 operasyon gerçekleştirdiğini belirtti. Palandöken, "Bu operasyonlarda 13 milyon 701 bin litre akaryakıt, 106 milyon 431 bin paket sigara, 143 bin 628 şişe içki, 521 bin 878 kilogram çay ile 988 bin 28 kilogram muhtelif gıda ele geçirilmiş. Kaçakçılıktan sadece devletin vergi kaybı 5 milyar lirayı aşıyor. Kaçakçılığı önlemek için denetim elemanı sayısı çoğaltılarak operasyonlar aralıksız sürdürülmeli " diye konuştu.

KAÇAK MAL CAN ALMASIN

Halk arasında 10 numara olarak bilinen kaçak akaryakıt satışının da havaların soğuması ile önümüzdeki günlerde artış gösterebileceğine dikkat çeken Palandöken şöyle devam etti: "Çevre kirlenmesine etkilerinin yanında maalesef can kayıplarına da yol açan kaçak akaryakıt kullanımının istenmeyen olaylara neden olmaması için tedbirler artırılmalıdır. Ticari araç sahiplerine indirimli akaryakıt verilmeli veya desteklenerek 10 numara akaryakıtın kullanılmasının önüne geçilmelidir. Akaryakıt kaçakçılığında olay sayısı, 2014 yılında bir önceki yıla göre yüzde 33 artış göstermiş. Geçen yıl 7 bin 182 kişi akaryakıt, 22 bin 554 kişi kaçak tütün ve içki satışından yargılanmış." Palandöken "Kaçak üretim ve satışla mücadele etmek herkesin vatandaşlık görevi olmalıdır. Şüphelendiğiniz bir durum olduğunda Alo 136 Kaçakçılık İhbar Hattı'na başvurun" çağrısı yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TESK'ten kaçak uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN