Solotürk ekibinden vatandaş söyleşisi

Giriş Tarihi: 2.11.2015
Solotürk ekibinden vatandaş söyleşisi

F-16 savaş uçağıyla gösteri yapan Solotürk ekibi Türk Hava Kuvvetleri Müzesi'nde vatandaşlarla söyleşi yaptı. Pilotlar, 10 Kasım'da yapacakları özel gösteriyi anlattı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde kurulan ve F-16 savaş uçağıyla gösteri yapan Solotürk ekibi lılarla buluştu. Türk Hava Kuvvetleri Müzesi'ndeki etkinlikte pilotlar Yüzbaşı Yusuf Kurt, Erhan Günar ve Üsteğmen Serdar Doğan ile Solotürk Basın ve Halkla İlişkiler Subayı Üsteğmen Emrah Bayrı, etkinliğe katılan vatandaşlarla söyleşi yaptı. Üsteğmen Emrah Bayrı, vatandaşlardan gelen sorulardan, en çok bir sonraki gösterinin merak edildiğinin anlaşıldığını söyledi. 10 Kasım'da Anıtkabir'de Atatürk'e saygı geçişinde bulunacaklarını belirten Bayrı, 15 Kasım'da ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluş yıl dönümü törenlerinde gösteri yapacaklarını belirtti.

HARMANDALI'NIN HİKÂYESİ
Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gösterilerindeki "Harmandalı" uçuşunun hikâyesini de anlatan Bayrı, "Ülkemize mal olmuş yöresel müziklerimizi niçin gökyüzüne taşımıyoruz diye bir fikir ortaya çıktı. Daha sonra ortaya böyle bir koreografi koymak istedik. Önümüzdeki yıllarda devamı gelecek, Zeybek bir ilk oldu. İnsanlar çok beğendi" diye konuştu. Bayrı, "Türk milletinin bize ihtiyaç duyduğu her platformda profesyonel insan gücümüzle, 104 yıllık Türk Hava Kuvvetleri'nin tarihinden güç alarak göreve hazırız. Milletimiz için varız" dedi. Söyleşinin ardından pilotlar, gösteri uçaklarının bulunduğu posterleri imzaladı. Müzede ayrıca Türk Hava Kuvvetleri Akrotim Tarihi sergisi de açıldı. Sergide, 1914'ten bu yana görev alan akrobasi pilotları ile gösterilerde kullanılan uçaklara ilişkin fotoğraflar ve bilgiler yer alıyor. Sergi, 10 Kasım Salı gününe kadar gezilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Solotürk ekibinden vatandaş söyleşisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN