Polis abi ve abla ile engellerini aştılar

Giriş Tarihi: 3.11.2015
Polis abi ve abla ile engellerini aştılar

Başkentte engelli çocuklar polislerle bowling oynadı. Bol etkinlikli "Mutluluğa Engel Yok" projesi kapsamında engelli çocuklar polis amcaları ve ablaları sayesinde engellerini unuttu

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde yürütülen "Mutluluğa Engel Yok" projesi kapsamında çocuklar bowling oynadı. Proje kapsamında toplam 44 engelli çocuk keyifli bir gün geçirdi.

YEMEK İKRAM EDİLDİ
Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde yürütülen, Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı kapsamında kabul edilen Mutluluğa Engel Yok projesi kapsamında etkinlikler devam ediyor. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nde görevli polisler, Keçiören Türkiye Özürlüler Eğitim ve Danışma Vakfı'nda (ÖZEV) eğitim gören 44 engelli çocuğa ve velilerine Bowling ve Yemek Etkinliği düzenledi.

AİLELER MEMNUN KALDI
Etkinliğe katılan çocukların çoğunluğu ilk defa bowling topunu eline aldıkları için, çalışanlar tarafından önce nasıl oynanacağı konusunda bilgiler verildi. Daha sonra çocuklar, polis ağabeyleri ile bowling oynayarak güzel vakit geçirdi. ÖZEV'de eğitim gören engelli çocuklar polis amcaları ve ablalarıyla kıran kırana yarıştı. Polisleri yenmek için ter döken minikler heyecanlı saatler yaşadı. Karşılaşma sonunda polisleri çocuklar büyük sevinç yaşadı. Antares Alışveriş Merkezi'nde bulunan Rolling Ball Bowling tesislerinde gerçekleştirilen etkinlikte engelli çocuklarının ağır bakımı nedeni ile sosyal hayattan mahrum olan ailelerin mutluluğu gözlerinden okundu.

ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK
Etkinlik sonunda çocuklar, aileleri ve polis amcaları ile aile fotoğrafı çektirdi. Keyifli ve eğlenceli bir günün ardından çocuklar servislerle Türkiye Özürlüler Eğitim ve Danışma Vakfı'na Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personelince bırakıldı. Yapılan açıklamada, proje kapsamında 44 engelli çocuğun ve ailesinin bowling oynamaya götürüldüğü, ilerleyen tarihlerde de çeşitli etkinliklerin yapılacağı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis abi ve abla ile engellerini aştılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN