Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk milleti istikrarı

Seçim sonuçlarını değerlendiren başkentli işadamları, seçmenin istikrarı seçtiğine vurgu yaparak, Türk halkının daha yüksek refah seviyesine ulaşma yolunda ilerlediğini söyledi

Giriş Tarihi: 3.11.2015
Türk milleti istikrarı
Seçim sonuçlarını değerlendiren Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Türk milletinin istikrarı seçtiğini söyledi. Herkesin seçim sonuçlarını içine sindirmesi gerektiğini kaydeden Bezci, "Halkımız 1 Kasım'da sandığa giderek oyunu istikrardan yana kullanmıştır. Seçmenin kararına herkes saygı duymalı ve seçim tartışmaları son bulmalıdır" diye konuştu.

"GÜNDEM EKONOMİ"
2015 yılının büyük bir bölümünün seçim tartışmaları ile geçtiğini vurgulayan Bezci, Türkiye'nin gündeminin artık ekonomi olması gerektiğini ifade ederek, şöyle devam etti: "Orta gelir tuzağından çıkmak için var gücümüzle çalışmalıyız. Halkımız daha yüksek bir refah seviyesinde yaşamayı hak ediyor. El ele vererek reformları hayatı geçirelim ve ülkemizi hep birlikte hak ettiği seviyeye taşıyalım."

KONFORLU BİR İKTİDAR
Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Türkiye'nin çok zaman kaybettiğini belirterek, "Artık acilen insanı ve müteşebbisi hayatın merkezine koyan bir anayasa değişikliği şart" dedi. Seçimin hayırlı olmasını dileyen Özdebir, "Koalisyonları konuştuğumuz bir süreçte konforlu bir iktidara sahip olduk diye düşünüyorum" ifadesini kullandı.

ÖNCELİKLİ BEKLENTİMİZ REFORMLAR
Tesk Genel Başkanı Bendevi Palandöken ise, "Seçim sonuçları ülkemize hayırlı olsun. Vatandaş kararını vererek tek başına hükümet kurma çoğunluğunu vermiştir. Bundan sonra birlik, beraberlik içinde ekonomik reformların yapılması öncelikli beklentimizdir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk milleti istikrarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN