Hacettepe'de 'yayalar yolda araçlar kaldırımda' tepkisi

Hacettepe Hastanesi otoparkının kaçak işletildiği için kapatılması nedeniyle hastalar ve yakınları araçlarını kaldırımlara park ediyor

Giriş Tarihi: 5.11.2015
Hacettepe'de 'yayalar yolda araçlar kaldırımda' tepkisi
Ankara'nın en hareketli hastanelerinden olan Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nde hastayarın ve yakınlarının kullandığı açık otoparkın haziran ayından bu yana kapalı olması yayaları yolda yürümek zorunda bırakıyor. Park yeri bulamayan araçların kaldırıma park edilmesi ise tepkilere neden oluyor. Hastaneye gelen binlerce hasta ve yakını da park yeri bulamadıkları için zorunlu olarak yayaların kullandığı kaldırımlara park etmek zorunda kalmaktan şikayetçi.

ENGELLİLER MAĞDUR
Geçtiğimiz haziran ayında mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan 5 numaralı otoparkın ruhsatsız işletildiği gerekçesiyle kapatılması, hastaneye gelen vatandaşları olumsuz etkiliyor. Araçların arasında yürümek zorunda kalan öğrencilerle vatandaşlar, yaya kaldırımlarını araçların işgal etiğini belirtirken, tepkilerini şöyle dile getirdi: "Bizler araç trafiği arasında can güvenliğimiz olmadan yürümek ve tüm zorluklara rağmen bu yolu kullanmak zorunda kalıyoruz. Ancak bu kaldırımı kullanmak zorunda kalan görme engelli insanlarımız var. Yetkililer, bu sorunun mahkeme sürecinde olduğunu ifade ediyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hacettepe'de 'yayalar yolda araçlar kaldırımda' tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN