Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İdil'e sosyal medyadan destek yağıyor

Giriş Tarihi: 12.11.2015
İdil'e sosyal medyadan destek yağıyor

Türkiye'nin kalbi, zamanla yarışan kalp hastası İdil ile birlikte çarpıyor. Başta Türkiye olmak üzere dünyanın her yerinden yüzlerce insan minik kıza yardım çağrısı yaptı

Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde solunum cihazına bağlı olarak yaşam mücadelesi veren Deha İdil K. için Türkiye tek ses, tek yürek oldu. Binlerce vatandaş sosyal medya ve çeşitli mecralarda başlattıkları kampanyalarla "acil kalp" çağrısında bulundu. Zamanın durduğu Deha için son ana kadar umutlu bekleyiş sürerken Türkiye de İdil'e kalp için seferber oldu. Minik kız için dünyanın en büyük imza kampanyası platformu olan change.org'da, "#kalbimizSeninle" ve "İdilekalpolalım" başlıklarıyla açılan imza kampanyası saatler içersinde toplam 55 bin 756 kişiden destek gördü. Kampanyaya katılanların sayısı sürekli artarken, ünlülerden ve dünyanın çeşitli yerlerinden de imza geldi. Minik Deha için başlatılan kampanya Türkiye ve dünya üzerinde en fazla imza ve destek alan kampanya oldu.

ÜNLÜLERDEN 'ACİL KALP' ÇAĞRISI
Türkiye'nin dört bir yanında 0-18 yaş arasında AB (+) veya 0 (+) kan grubunda donör bulunması için harekete geçilen Deha için sanatçılar da harekete geçti. Resul Dindar, Engin Akyürek gibi birçok sanatçı yaşam destek ünitesine bağlı olarak nefes alıp verebilen İdil için sosyal medya mecralarında başlatılan kampanyalara destek verdi. Ünlüler, Deha ve onun gibi organ bekleyen binlerce insana yardım için de çağrıda bulundu. Organ bağışının önemini vurguladı. Türkiye minik kızı yaşama bağlayacak kalp için kenetlendi. Yoğun bakım ünitesinin kapısında endişeli bekleyişini sürdüren baba Hasan İdil, bir haftalık süreyi hatırlatarak tüm vatandaşlardan destek beklediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İdil'e sosyal medyadan destek yağıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN