Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Twitter'da atar tutar mahkemede şaşar

İftar masası iftirasından dönen Mimarlar Odası Başkanı Candan Gökçek için kullandığı "Parsel parsel" iddiasından da çark etti

Giriş Tarihi: 13.11.2015
Twitter'da atar tutar mahkemede şaşar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki iftar masasının 6,5 milyon TL olduğunu öne süren ancak gerçek ortaya çıktığında anında çark eden Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, mahkemede yine geri adım attı. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e "Parsel parsel" iftirasında bulunan Candan, kendisine açılan davanın çağrı kağıdını TMMOB'un internet sitesinden yayınlayarak meydan okudu. Gökçek'e, "Mahkemede görüşelim" çağrısında bulunan Candan, hakim karşısında iddiasından caydı. Duruşmaya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Avukatı Fatih Atalay, Karakuş'a "Sanığın parsel parsel tabiriyle Melih Gökçek'i kastedip etmediğini özellikle açıklamasını istiyorum" diye sordu. Kritik soruya Candan, tartışılacak bir cevap verdi ve "Parsel parsel" ifadeleriyle Gökçek'i değil Meclis kararlarını kast ettiğini belirtti. Gökçek'in avukatı Atalay, mahkemede adil yargılamayı etkilemekten dolayı Candan hakkında ikinci suç duyurusunda bulundu.

"BU KORKU SANA YETER"
Twitter hesabında, "Bu korku sana yeter" yorumunda bulunan Gökçek, "Hakimin karşısına sanık sandalyesine oturunca nedense çark ediyorlar. Solcuların her mahkemede yaptığı gibi. Ehh Tezcan Karakuş Candan, sana lafını yedirdim ya, şimdi seni affedebilirim... Biz hoşgörülü insanız... Hatasından döneni affetmeyi biliriz. Bu korku sana yeter... Tek başına mahkemeye gelemeyişin, korkunun dağları sardığının en güzel belgesi" ifadelerini kullandı. Candan daha önce de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki iftar masasının 6,5 milyon TL olduğunu iddia etmiş sonra caymıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Twitter'da atar tutar mahkemede şaşar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN