Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bağımlı değil çalışan olacaklar

"Mutlu Gençler Umutlu Yarınlar" projesinin startı başkentten verildi. Proje ile başkentli gençler OSB'lerde istihdam fırsatı bulacak

Bağımlı değil çalışan olacaklar
Sincan Kaymakamlığı ile Yeşilay Cemiyeti Ankara Şubesi, madde bağımlısı gençleri tedavi sonrası topluma yeniden kazandırmak amacıyla işbirliğine gitti. İşbirliği kapsamında hayata geçirilen "Mutlu Gençler Umutlu Yarınlar" projesi ile pilot il seçilen Ankara'da 24 bin öğrenciye "bağımlılık" seminerleri verilecek.

İSTİHDAM FIRSATI
Sincan Kaymakamı Salim Demir ve Yeşilay Cemiyeti Ankara Şube Başkanı Şemsettin Toprak'ın Kızılay'daki bir restoranda düzenlediği basın toplantısıyla tanıtılan proje, gençlere umut, ekonomiye ise taze kan kazandıracak. Hareket noktası Ankara'nın Sincan ilçesi seçilen projenin katkılarından bahseden Sincan Kaymakamı Salim Demir, "Sincan'daki 23 lisede uygulanacak projeyle gençlerimiz önce bağımlılıktan arındırılacak sonra da Sincan Organize Sanayi Bölgesi'nde istihdam edilecekler. İlçe gençliğimizi bu bataktan korumak ve kurtarmak için canla başla çalışacağız. Rehabilite olanlara iş imkânı sunarak hem topluma hem de ekonomiye kazandıracağız. Gençlerimiz sokağın değil ekonominin dinamiği olacak" dedi.

EĞİTİMLERDE 200 YEŞİLAY KOORDİNATÖRÜ YER ALACAK
Projenin, gençlerin her konuda bilgilendirilmesi için hayata geçirildiğini belirten Şemsettin Toprak ise, tüm Türkiye'ye yayılacak projenin meşalesinin başkentten yakıldığını söyledi. Toprak, "Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Milli Eğitim Bakanlığı, üç yıl önce bilgi kirliliğini önleyebilmek için Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı'nı ortaya koydu. Sincan bölgesindeki 23 lise ile bu eğitimi başlatmayı düşündük. Eğitimlerimizde 200 Yeşilay koordinatörü görev alacak. Üniversitelerden akademisyenler gençlere akran koçluğu, kişisel gelişim, kariyer planlama ve iş arama becerileri eğitimi verecek. Proje; sağlıklı yaşamak, sigarayla mücadele, alkolle mücadele, maddeyle mücadele ve teknoloji bağımlılığı olarak beş bölümden oluşuyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bağımlı değil çalışan olacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN