Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel sustu, gelecek kuşaklar kurtuldu

Paralel medyanın kendi yaptığı suç duyurusu ile sustuğunu söyleyen Önder Gökçekaya, "Çocuklarımın geleceği kurtuldu" dedi

Giriş Tarihi: 16.11.2015
Paralel sustu, gelecek kuşaklar kurtuldu
Hükümete ve Cumhurbaşkanlığı makamına yalan ve iftira dolu yayınlarıyla saldıran Paralel medya yayın organlarının Digitürk ve Tivibu'nun ardından TÜRKSAT'tan çıkarılması, başkentte yaşayan Önder Gökçekaya isimli vatandaşın yaptığı suç duyurusu ile gerçekleşti. Kararın bir hukuk zaferi olduğunu vurgulayan Gökçekaya, SABAH 'ya yaptığı açıklamada, FETÖ lideri Fethullah Gülen'in kendisini hedef aldığını ve hakkında birçok kez dava açtığını söyledi.

"TAKİPSİZLİK KARARI"
FETÖ'ye yönelik çalışmalarından dolayı tehditler aldığını vurgulayan Gökçekaya, "17 yayın kuruluşu hakkında yayınların durdurulması için savcılığa suç duyurusunda bulundum. Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak 'Gülene hakaret ve iftirada bulunduğum' gerekçesi ile şahsımı suçladı. Gülen'in UYAP sistemine kayıtlı 125 kişi hakkında 'hakaret ve tehditten' suç duyurusunda bulunduğunu ve bunların hepsine dava açıldığını gördük. Demek ki illegal düzenlerine dokunmak bunlar için hakaret ve tehdit. Cumhuriyet Savcısı Mehmet Cebbar Ülgen tarafından yeterli delil olmadığı için takipsizlik kararı verildi. Savcılığın geldiği son aşamada Digitürk, Tivibu ve Türksat Paralel Yapı'ya bağlı basın kurumlarının yayınlarını durdurdu. Aynı zamanda bu kurumlara Anayasal Suçlar Savcısı soruşturma başlattı" dedi.

"SORUŞTURMA BAŞLATILDI"
Fethullah Gülen'i Türkiye mahkemelerinin bir terör örgütü lideri olarak kabul ettiğini hatırlatan Gökçekaya, "Buna rağmen Paralel Yapı'ya bağlı basın kurumlarında bir terör örgütü liderinin çıkıp vaaz vermesi üzerine hem çocuklarım hem de ülkede yaşayan gençlerin geleceği adına harekete geçtim" ifadelerini kullandı.

TERÖR ÖRGÜTÜ LİDERİNE 100 TL TAZMİNAT DAVASI
Terör örgütü liderinin Ankara'daki avukatının teröristin talimatı ile hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na "hakaret, iftira ve tehditten" suç duyurusunda bulunduğunu ifade eden Gökçekaya, "Savcılık gerekli incelemeyi yaptıktan sonra 'delil yetersizliğinden' kovuşturmaya yer olmadığına dair karar vererek hakkımdaki suçlamaları çürüttü. Buna karşılık ben de hakkımda mesnetsiz iddialarda bulunan terör örgütü liderine şimdilik 100 TL'lik manevi tazminat davası açtım" diye konuştu.

TAZMİNAT PARASI HAYVAN BARINAĞINA
Paralel medyanın susturulması için suç duyurusunda bulunduğunda hem kendinin hem de ailesinin tehditler aldığını söyleyen Gökçekaya, "Avukatım Mehmet Ali Canlı'ya tanımadığımız bir kişi telefon açarak 'Müvekkilin için İvedik'te küfür ve beddua ayini yapıyoruz' demiş. Tazminatı aldığımda hayvan barınağına ve ihtiyaç sahiplerine bağışlayacağım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel sustu, gelecek kuşaklar kurtuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN