Stresin baş düşmanı doğru nefes almak

Ankara'da 'çok iyi nefes alan' bir bilgisayar mühendisi var: Işıl Gence. Bilkent Üniversitesi'nden mezun olan Gence, nefes terapisti kimliğiyle verdiği seminerlerde iş hayatının stresini üzerinden atmak isteyen başkentli kadınlara destek veriyor

Stresin baş düşmanı doğru nefes almak
Bilkent Üniversitesi-Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri (CTIS) mezunu Işıl Gence, daha sonra bilgisayar mühendisliği yüksek lisansını tamamladı. Çeşitli özel kurumlarda yazılım ve bilişim teknolojileri üzerine çalıştı. Gence, hayatı anlamak, kabul etmek ve ne olduğunu bilmediği bir şeyleri değiştirmek için çıktığı yolculukta 'nefes terapisi' ile karşılaştı ve o günden sonra bol bol nefes aldı... "Nefes terapilerinde yaşadığı deneyimi herkesin yaşamasını ve bilmesini istedim" diyor Gence... Koçluk eğitimini tamamladı ve hayatı yönettiğine inandığı "bilinçaltı" üzerinde çalışarak kendisiyle yüzleşti. Şimdi hem Ankara'da hem İstanbul'da seminerler ve bireysel seanslar yapıyor.
Çalışmalarınızdan bahseder misiniz?
Kişiye özel olarak hazırladığım programlar ile bireylerin kendilerini gerçek anlamda hayatın içinde ifade etmeleri ve bütün hissetmelerine yönelik birlikte çalışıyoruz. Zihinsel, duygusal ve ruhsal olarak potansiyellerini ve farkındalıklarını artırıyoruz. Bilinçaltı ile ilgili tüm inançları ve kalıpları dönüştürmek ve yeni hayatı oluşturmak için 'Kuantum ve Bilinçaltı Dönüşüm' Programını uyguluyorum. Nefes terapisi ve koçluk yapıyorum. Aynı zamanda kurumsal hayatta çalışanların iş streslerini azaltmaya yönelik doğru nefes almayı ve önemini seminerlerle anlatmaya devam ediyorum.
Seminerlerle ulaşmak istediğiniz amaç ne?
Son yıllarda; benim için hayatıma ışığı katan ve yeni bir pencere açan; kadının gerçek doğasında var olan 'dişi özüne yolculuğun' önemini önce kendi içimde keşfetmek ve derinleşmek adına çok değerli hocalarla çalışma fırsatı buldum. Hayatı kontrol etmeye çalışırken doğal olarak her anlamda kendi bolluğumu, bereketimi ve neşe, sevgi, huzur ve mutluluk gibi duygularımı nasıl engellediğimi fark ettim. Bu anlamda kadınlara özel oluşturduğum 'Dişilik Sanatı', 'Kuantum ve Dişilik Sanatı' ile 'Kutsal Dişilik ve İçimizdeki Tanrıça' seminerleri ile birçok kadının dişi özlerine dönerek kendilerini, duygularını ve yaşamlarını dönüştürmelerine, hafiflemelerine ve duygusal olarak özgürleşmelerine destek olmaya başladım.
Dişi ve eril enerji dediğiniz nedir? Hayatımızı nasıl etkiler?
Kadın ve erkek olarak ayırmadan her insanda gece ve gündüz, aydınlık ve karanlık kadar doğal olarak var olan dişil (feminen) ve eril (maskülen) enerjiler; hem bizi hem de kadın-erkek ilişkilerimizi etkiliyor. Son yıllarda özellikle kadınların iş hayatında güçlü, başarılı ve yeterli olmalarının getirdiği dezavantajlardan biri maalesef kendilerine, ilişkilerine ve hayata eril ve aşırı kontrolcü yaklaşmaları. Ya da tam tersi kadının; yüksek dişi enerjiye sahip olması ve eril enerjisi ile dengelememesi daha pasif kalmasına ve isteklerini hayata geçirmesine engel oluyor hatta eyleme geçmekte zorlanıyor. Zihinsel ve duygusal karmaşa yaşıyor. Her iki durumda da bilinçaltından gelen negatif inanç kalıplarının yarattığı korkular ile birleştiğinde günümüzde kadınlara dişi enerjilerini yok saymak, kapatmak veya baskılamak suretiyle yavaş yavaş kaybetmeye başlıyorlar.
Kuantum ve dişilik seminerlerine kimler katılabilir?
Her yaştan ve her meslekten tüm kadınlar katılabilir. Eğer dişi ve eril enerjilerinizde dengesizlik yaşıyorsanız. İlişkilere ve hayata aşırı kontrolcü yaklaşıyorsanız. Her zaman aşırı taviz veren taraf olup alırken zorlanıyorsanız. Bir çok konuda güvensizlik yaşıyorsanız. Artan acınız ile birlikte; öfke, kıskançlık, pişmanlık ve yalnızlık duyguları içinde dengesiz davranışlar sergiliyorsanız. Gerçek aşk ve sevgi bağı yerine terk ediliyor, aldatılıyorsanız, bağımlı veya uzaktan ilişkiler yaşıyorsanız. Korkularınız yüzünden içinize kapanıyor veya duygularınızı ifade edemiyorsanız. İçiniz bir türlü rahat etmiyor ve sürekli bir endişe yaşıyorsanız. Yaşamdan bir türlü keyif alamıyorsanız. Kuantum ve Dişilik Seminerine katılabilirsiniz.
Bu seminerlere erkeklerde katılabiliyor mu?
Çalışmalarımız kadınlarla, daha doğru anlatmak gerekirse dişi enerjilerle yapıyoruz. Eşinizin, erkek arkadaşınızın hatta erkek kardeş, baba gibi eril enerjilerle olan tüm ilişkileriniz bu anlamda sizin değişiminizle zaten doğal olarak dönüşmüş oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Stresin baş düşmanı doğru nefes almak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN