Başkan Bezci'ye terör dinlemesi

Paralel Yapı'nın, terör örgütü kurmakla suçladığı ATO Başkanı Salih Bezci hakkında mahkeme kararı aldırıp defalarca dinlemeye aldıkları ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 20.11.2015
Başkan Bezci'ye terör dinlemesi
Ticaret Odası'ndaki (ATO) 184 Meclis üyesinin 40'ına sahip olan Paralel Yapı'nın odadaki skandallarının ardı arkası kesilmiyor. ATO'daki en önemli ismi olan Ayhan Atalay'ın yönetim kurulu başkanlığı yardımcılığından düşürülmesi ile oda üzerindeki etkinliğini yitiren Paralel Yapı, daha önce odada görevli tüm personelleri fişlemişti. Paralel Yapı'nın ATO'da dinlemeye aldıkları isimler arasında ATO Başkanı Salih Bezci'nin de olduğu ortaya çıktı. Asıl amaçları ATO gibi önemli STK'ları ele geçirmek olan Paralel Yapı'nın, terör örgütü kurmakla suçladığı ATO Başkanı Salih Bezci hakkında defalarca mahkeme kararı aldırıp dinlettiği öğrenildi.

ŞİKAYETÇİ OLDU
17-25 Aralık operasyonları öncesi Paralel Yapı'nın kendisini 6 defa dinlediğinin tespit edildiğini belirten ATO Başkanı Bezci, SABAH Ankara'ya önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Bezci, "Emniyet beni ifadeye çağırdı. Bana, 'Siz dinlenmişsiniz' dediler. Beni ne diye dinlemişler diye sorduğumda, beni terör örgütü kurmaktan dolayı dinlediklerini öğrendim. 17-25 Aralık operasyonları öncesi hakkımda 6 ayrı mahkeme kararı alıp beni dinlemişler. Ben de beni dinleyenler hakkında şikâyetçi oldum" şeklinde konuştu.

'BAŞARSALARDI SURİYE OLURDUK'
"Paralel Yapı, 17-25 Aralık'ta başarılı olsaydı Türkiye Suriye gibi olurdu" diyen Bezci, "Bugün Suriye dramını hepimiz görüyoruz. İnsanlar Yunan adalarına ölümü göze alıp gidiyorlar. Türkiye'de halk devlete güveniyor. Bunu da seçimler gösterdi. Biz devlete güvenip yıkıcı terör örgütlerine karşı tek vücut olmalıyız. 17-25 Aralık tamamen devleti yıkmak üzeriydi. Paralel Yapı eğer muvaffak olsaydı, Türkiye Suriye gibi olurdu" şeklinde konuştu.

'HER GÖRÜŞTEN ÜYEMİZ VAR'
ATO'nun bir mozaik olduğunu ifade eden Başkan Salih Bezci, "ATO bir mozaiktir. Her görüşten seçilmiş üyeleri vardır. ATO Meclisi'nde esnafın ve tüccarın menfaatine olacak konular görüşülür. Gündemimizi onlar belirler. Üyelikleri düşürülen kişiler ATO kanunu ve tüzüğü gereği devamsızlıktan dolayı üyelikleri düşürüldü. Onların yerlerine yedek üyeler çağırıldı" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Bezci'ye terör dinlemesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN