Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent sanata doyacak

Giriş Tarihi: 22.11.2015
Başkent sanata doyacak

Kasımda birbirinden ünlü sanatçıları izleme ve dinleme imkanı bulan başkentliler, dün akşam da Fındıkkıran balesiyle büyülendi

Amadeus Hoffman'ın "Fındıkkıran ve Fareler Kralı" adlı masalından yola çıkılarak Alexander Dumas'ın yeniden yazdığı, ilk koreografisi Marius Petipa tarafından gerçekleştirilen "Fındıkkıran" balesi dün sanatseverlerle buluştu. Klara'nın yılbaşı armağanı olarak aldığı 'Fındıkkıran' oyuncağı ile ilgili rüyalarını konu alan eserin koreografisini Anna Akabalı'nın yaptığı opera nefes kesti. 'Kemanı ağlatan adam' olarak tanınan keman virtüözü Farid Farjad da dün akşam Ankaralılarla buluştu.

CAZ GECELERİ SÜRÜYOR

Ankara Caz Derneği'nce bu yıl 19'uncusu başlayan "Uluslararası Ankara Caz Festivali" kapsamında Türkiye'nin usta caz piyanistlerinden Kerem Görsev, Kağan Yıldız ve Ferit Odman'dan oluşan üçlü MEB Şura Salonunda sanatseverlerin karşısına çıktı. Müzikli çocuk oyunu "Kalp Korosu" bugün Leyla Gencer Sahnesi'nde, Bestesi Selman Ada'ya, librettosu Tarık Günersel'e ait "Ali Baba&40" operası Mehmet Balkan rejisiyle yarın Kasım'da Opera Sahnesi'nde, "Kanlı Nigar" müzikali ise 24 Kasım'da sahnelenecek. Türkiye'nin en uzun soluklu tiyatro festivallerinden biri olan "TAKSAV Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali" bu yıl 20'nci kez tiyatroseverlerle buluşacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent sanata doyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN