Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Durakta taksicilerle çaylı simitli muhabbet

Giriş Tarihi: 24.11.2015
Durakta taksicilerle çaylı simitli muhabbet

Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine sevgi gösterisinde bulunan Zirai Donatım Taksi Durağı’nı ziyaret etti. Bir saat duraktaki taksicilerle sohbet eden Erdoğan’a taksiciler çay ve simit ikramında bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zirai Donatım Taksi Durağı'nı ziyaret etti.
Ziyaret, Erdoğan'ın İstanbul'dan Ankara'ya gelişinde havalimanından konutuna geçişi sırasında gerçekleşti.
Kendisine sevgi gösterisinde bulunan taksicileri kırmayan Erdoğan, durağı girerek şoförlerle 1 saat sohbet etti.
Taksi durağındaki şoförlerle tek tek muhabbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sektör çalışanlarının sorunları hakkında bilgi aldı.

BİRLİKTE ÇAY İÇTİLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinden son derece memnun kaldıklarını belirten Durak Başkanı Mevlüt Karkulu, "Cumhurbaşkanımız, başbakan iken yine önünü kesip davette bulunmuştuk.
O zaman da bizleri onore etmiş ve durağımıza ziyarette bulunmuştu. Fakat o dönem işlerinin yoğunluğundan kısa kalmıştı. Şimdi yine durağımızın önünden geçerken sevgi gösterisinde bulunduk, el salladık ve durağımıza davet ettik. Sağ olsun durdu ve durağımıza gelerek bizlerle sohbet etti.
Kendisine çay ve Ankara simidi ikramında bulunduk" dedi.
Karkulu, "Cumhurbaşkanımıza ÖTV ve sigorta indirimi noktasında taleplerimiz oldu.
Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun 7 Haziran seçimleri sırasında Ankara'da taksicilere verdiği müjdenin bizleri memnun ettiğini ve bu müjdelerin hayata geçmesini dört gözle beklediğimizi söyledik.
Cumhurbaşkanımız da sağ olsun ilgileneceğini belirterek danışmanlarına not aldırttı. Her bir şoförümüzle ayrı ayrı sohbet etti. Her şoförümüze memleketini, halini hatırını sordu.
Şoför arkadaşlarımızda Cumhurbaşkanımızın bu nazik ziyaretinden son derece memnun oldu" diye konuştu.

FOTOĞRA F ÇEKTİRDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın taksi durağını çok beğendiğini belirten Karkulu, "Cumhurbaşkanımız, 'Durağınız çok güzelmiş.
İhtiyaçlarınıza uygun yapılmış.
Kim yaptı bu durağı?' diye sordu. Bizler de durağımızı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek'in yaptığını ve ihtiyaçlarımızı karşıladığını söyledik.
Cumhurbaşkanımız durağımızı gezdikten sonra vedalaşıp ayrıldı" şeklinde konuştu. Erdoğan, simit ve çay ikramı eşliğinde gerçekleşen sohbet sonrasında şoförlerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

RAKİP DURAKTAKİ TAKSİCİLER ARADI: BİR GÜN BİZE DE GELİN
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Zirai Donatım Taksi durağına geldiğinin bilgisini alan bir alt sokaktaki Arama Taksi durağındaki taksiciler Zirai Donatım Taksi durağını telefonla arayarak Erdoğan ile konuştu. Telefonu açan Erdoğan'a Arama Taksi durağındaki taksiciler 'Hep o durağa gidiyorsunuz Cumhurbaşkanım, biz üzülüyoruz buraya da bekliyoruz' dediler.
Cumhurbaşkanı da en yakın zamanda kendilerini de ziyaret edeceğini belirtti.

NEDEN TÜRKÇE MÜZİK KOYMUYORSUN?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın taksicilerle hatıra fotoğrafı çektireceği sırada bir şoförün cep telefonunun yabancı müzikle çalması Erdoğan ve yanındakileri güldürdü. Erdoğan şoföre gülümseyerek 'neden Türkçe müzik koymuyorsun' diyerek espri yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Durakta taksicilerle çaylı simitli muhabbet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN