Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arama Taksi Durağı teyakkuzda

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği ziyaret sözü Arama Taksi Durağı’nda büyük heyecana neden oldu. Durak çalışanları, her an Erdoğan gelir diye çayı hep taze tuttuklarını söyledi

Giriş Tarihi: 25.11.2015
Arama Taksi Durağı teyakkuzda
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceki gün gerçekleştirdiği Zirai Donatım Taksi durağı ziyareti sırasında Erdoğan'ı arayarak kendi duraklarına davet eden Arama Taksi Durağı şoförleri ellerinde çay ile Cumhurbaşkanının gelmesini bekliyor.
Cumhurbaşkanına büyük sevgi duyan şoförler, Başbakan Davutoğlu'nun da ziyaret için söz verdiğini bu sebeple devletin mini zirvesini Arama Taksi Durağında toplayacaklarını söyledi.

DURAĞA HAYIRLI OLSUNA GELMİŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceki gün İstanbul'dan 'ya gelişinde havalimanından konutuna geçişi sırasında gerçekleştirdiği Zirai Donatım Taksi Durağı ziyaretinde kendisini telefonla aradığını belirten Arama Taksi Durağı şoförü Doğan Kaya, "Cumhurbaşkanımız başbakanlığı döneminde bizi iki defa ziyaret etti. İlk ziyareti 2008 yılında oldu. O zaman durağımız çok eskiydi. Daha sonra durağımız 2010'da yenilendi. Bu da Cumhurbaşkanımızın dikkatini çekmiş durdu bize hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Her iki ziyareti de yoğunluğundan ötürü 15'er dakika sürdü. Biz Zirai Donatım Taksi Durağı ile komşuyuz. Önceki gün Cumhurbaşkanımızın orada durduğunu gördüm. Bizde komşu durak olarak arayıp sesini duymak istedik" diye konuştu.

"ŞİMDİ REİSİN YOLUNU GÖZLÜYORUZ"

Cumhurbaşkanına karşı büyük bir sevgi duyduklarını söyleyen Kaya, "Zirai Donatım Taksi Dura��ını aradım. Önce oradan bir şoför arkadaş çıktı telefona.
Bende Cumhurbaşkanımızla konuşmak istediğimi söyledim. Reisimiz telefonu aldı ve ona önce halini hatırını sordum. 'Reisim sağlığınıza dikkat edin, kendinize iyi bakın' dedim. Çünkü böyle insanı memleket bir daha zor bulur. Ben 50 yaşımdayım neler gördüm neler. Böylesi yüz yılda bir gelir.
Sonra kendisini durağımıza davet ettim. Kendisi de bana, 'Bir senin çayını içemedik. İnşallah onu da bir kaza ederiz' diye söz verdi. Şimdi tüm şoför arkadaşlarla onun yolunu gözlüyoruz" dedi.
Taksici esnafını adam yerine koyup onlarla sohbet eden başka liderler görmediklerini vurgulayan Kaya, "Ben Erdoğan aşığı biriyim. Neden derseniz bu ülke tarih boyunca taksici esnafını ziyaret eden bir Başbakan ve Cumhurbaşkanı görmemiştir de o yüzden. Reisimiz Zirai Donatım Taksi Durağına geldiğinde yanına gidecektik. Fakat sonradan düşündük ki biz gidersek reisimiz belki bize gelmez. Reisimizin başımızın üzerinde yeri var" dedi.

DEVLETİN ZİRVESİ ARAMA TAKSİDE TOPLANACAK
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Başbakan Davutoğlu'a protokol yolundan her geçişlerinde sevgi gösterisinde bulunduklarını ifade eden Kaya, "Başbakanımız Ahmet Davutoğlu da durağımızın önünde durup bizimle ayaküstü sohbet etti. Kendisi de çay içmeye geleceğini söylemişti. Allah nasip ederse devletin zirvesini Arama Taksi Durağında toplayacağız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arama Taksi Durağı teyakkuzda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN