Başkentteki okullar narkotimlere zimmetli

Okul önlerinde ve çevresinde insanlık suçu işleyen uyuşturucu tacirlerine ve sokak satıcılarına göz açtırmayan Narkotimler, 9 aylık süreçte 99 çalışma yaparak 326 kişiyi gözaltına aldı

Giriş Tarihi: 25.11.2015
Başkentteki okullar narkotimlere zimmetli
Başkentteki okullarda 200 gönüllü polisle birlikte uyuşturucu ve sokak satıcılarına karşı 'Temiz Beyinler Operasyonları' düzenleyen Narkotik ekipleri, okullarda rutin denetlemelerin yanında 'Risk Analizi' ve istihbaratı çalışmalar yaparak tehlike altında olan çocukları korumak için mücadele ediyor.
Narkotimler, okul önlerinde ve çevresinde 9 aylık süreçte 99 operasyon düzenleyerek 326 kişiyi gözaltına aldı.
Geçen yıl İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelgenin ardından Narkotik polisi 'daki okulların önünde ve 200 metre çevresindeki satıcılara göz açtırmıyor.
Uyuşturucuyla Mücadele Eylem Planı'nın önde gelen projelerinden narkotimler, Ankara'da halk tarafından torbacı diye adlandırılan uyuşturucu satıcılarının korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Ankara'nın arka sokaklarında ve okul önlerinde bulunan narkotimler sayesinde halk rahat bir nefes alırken aileler çocuklarını okula gönül rahatlığıyla gönderebiliyor. Narkotimlerin hedefi Ankara sokaklarını torbacılardan temizlemek ve öğrencileri korumak.

200 gönülü polis görev yapıyor

Okul önlerinde bitkisel ürün diye öğrencileri kandırarak zehir tacirliği yapan torbacıların tepesine binen Narkotim ekipleri, Ankara'nın 4 farklı bölgesindeki okulları risk değerlendirmesi neticesinde kontrol altında tutuyor. İstihbaratı verileri de anında değerlendiren narkotimler, zehir tacirlerine 'Temiz Beyinler Operasyonları' düzenliyor. Rutin olarak denetimlerini sürdüren ekipler okul önlerinde uyuşturucu satışını önlemek için canla başla çalışıyor. 9 ayda okul önünde ve çevresinde uyuşturucu sattığı tespit edilen 326 kişi gözaltına alındı. Zehir tacirlerini okul önü ve çevresinden kazımak için okullarda gönüllü polisler belirleyen narkotimler, bu şekilde başkentteki okullarda görev yapan 200 gönüllü polis tayin etti. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından eğitim ve bilgilendirme yapılan gönüllü polisler, narkotimlerle dirsek temasında faaliyetlerini yürütüyor.
Şubenin faaliyetleri kapsamındaki konularla ilgili bilgiler sağlayan gönüllü polisler narkotimlerin gözü kulağı oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentteki okullar narkotimlere zimmetli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN