Yusuf YALKIN: Yenimahalle ve teknik adam gerçeği

Giriş Tarihi: 25.11.2015
Yıllar önce Atatürk Spor Salonu'nda antrenman izliyorum… Yıldızlar Projesi kapsamında seçmelere katılan çocuk yaştaki hentbolcü adayları var sahada… Dönemin Hentbol Federasyonu Başkanı Prof. Yavuz İmamoğlu da yanımda… "Hocam" dedim, "Şu solak çocuğu fark ettiniz mi?.." Prof. İmamoğlu adeta irkildi ve "Fark etmez miyim!.. İnanılmaz şeyler yapıyor!
Çok yetenekli. Hani antrenörler solak oyun kurucu arıyorlardı" dedi.
"Hocam sen o işi bana bırak… Bak şimdi ne yapacağım…" diyerek sahaya indim.
Teknik Kurul üyeleri de oradaydı… Ben de o dönem federasyonda as başkanım… "Arkadaşlar kimse kusura bakmasın ama bu solak elli çocuğu Balkan Şampiyonası'nda genç milli takıma alacaksınız… Hiç kimse bana sakın yaşı küçük falan filan demesin… Çok akıllı, çok yetenekli ve çok cesur. Tekrarlıyorum, bu çocuk genç milli takımda oynayacak…" dedim.
Bozuldular tabii… Ama aradan yıllar geçti. Bu çocuk Türkiye'nin 1 numaralı hentbolcüsü oldu… 500'den fazla milli formayı giydi… Bu ülkede aynı anda yıldız, genç ve A milli takımlarda oynayan tek oyuncu oldu.
Kulübünde ve milli takımlarda bir çok maçın kazanılmasında "En aktif rolü" üstlendi.
Bu arada akademik kariyerini sürdürdü.
Daha sonra antrenörlük hayatına başladı… "Ya iyi de kim bu?" diyeceksiniz şimdi… Serdar Eler'den söz ediyorum… Hani Yenimahalle Belediyesi Bayan Hentbol takımını başarıdan başarıya götüren kişi var ya… İşte ondan bahsediyorum size… Ortada bir gerçek var.
Serdar, Yenimahalle Kulübü'ne gidene değin, burada bir dinamizm yoktu.
Üzerlerine adeta ölü toprağı serpilmiş gibiydi.
2012-13 sezonunda kolları sıvadı Serdar!
Zor görevler onun için bir yaşam biçimiydi.
İşe, yönetim- sporcu- antrenör kaynaşmasıyla başladı. Takım ruhunun başarının ilk anahtarı olduğunun bilincindeydi. Genç ve tecrübeli oyuncuları en iyi şekilde harmanladı ve ardından ligde "Çifte kupalı şampiyonluklar" gelmeye başladı.
Ve sonunda takımını Avrupa Kupa Galipleri Kupası'nda ilk 16'ya sokmayı başardı… Şimdi burada duralım.
Başarı asla tek başına olmaz; ekip işidir.
Yardımcı antrenör ve oyuncuların büyük özverisinin ve çabasının yanı sıra, Serdar'ın bu başarısında Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Mehmet Kartal, Yardımcılar Erhan Aras, Başar Bal, Yaşar Neslihanoğlu, Şube Sorumlusu Mesut Bolatcan ile tüm idarecilerin önemli payları bulunuyor.
Yenimahalle Belediyesi Bayan Hentbol Takımı şu an Ankara'nın en başarılı markası olduysa, bu "ekip çalışmasına" inanmalarından kaynaklanıyor!..
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf YALKIN: Yenimahalle ve teknik adam gerçeği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN