Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altındağ’da dezavantaj yok

Giriş Tarihi: 28.11.2015
Altındağ’da dezavantaj yok

Altındağ Belediyesi’nin yürüttüğü İSKEP projesi kapsamında Altındağ’da yüzlerce dezavantajlı bireye eğitim verildi

Altındağ Belediyesi'nin, dezavantajlı bireylerin istihdamının önündeki engelleri kaldırarak işgücü piyasasına erişimlerini artırmak amacıyla yürüttüğü "İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi"nin detayları basına anlatıldı.
"İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi" (İSKEP) ortaklarından olan Altındağ Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından örnek gösterildi.
Avrupa Birliği ve Türkiye hükümeti tarafından finanse edilen projenin basın toplantısında Altındağ Belediyesi'nin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verildi. Toplantıda, projenin amacına, hedeflerine ve sonuçlarına ilişkin bir sunum gerçekleştirildi.

12 PİLOT BELEDİYEDEN BİRİ
Altındağ Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği'nin hazırladığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın desteklediği İSKEP kapsamındaki 12 pilot belediyeden biri. Projenin, Altındağ Belediyesi ayağındaki hedef kitlesi 3 grup altında toplanıyor. Engelliler, şiddet mağduru kadınlar ile yoksullar ve yoksulluk riski altında olan dezavantajlı bireyler, Altındağ Belediyesi'nin projedeki hedef kitlesini oluşturuyor.

YÜZLERCE KİŞİ FAYDALANDI
Altındağ Belediyesi, yaklaşık bir yıldır devam eden projede istihdam sağlamaya yönelik olarak yüzlerce dezavantajlı bireye eğitim verdi. 300'ü aşkın dezavantajlı bireyle görüşmeler düzenlenerek iş konusunda yönlendirmeler yapıldı. Dezavantajlı bireylerin istihdam yoluyla ekonomik ve sosyal hayata katılımlarını sağlama amacı taşıyan proje 2016 Temmuz ayında tamamlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altındağ’da dezavantaj yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN