Sevgi deposuyla yüzler gülüyor

"Sevgi Deposu" projesi kapsamında Eryaman Ata Anaokulu'nda yürütülen farklı çalışmalar öğretmen, öğrenci ve veliler arasında sinerji oluşturuyor

Giriş Tarihi: 28.11.2015
Sevgi deposuyla yüzler gülüyor
Eryaman Ata Anaokulu'nda hem öğretmenler hem de öğrenciler çok mutlu. Okulun birçok önemli projeye imza atan Müdürü Nurten Cengiz, çalışanların enerjisini artırmaya yönelik "Sevgi Deposu" isimli proje geliştirdi. Nurten Cengiz, iş yerinde motivasyonu ve sinerjiyi artırmak amacıyla geliştirdiği projenin detaylarını katıldığı eğitim yönetimi seminerinde açıkladı. Proje kapsamında okul çalışanlarınca hazırlanan Sevgi Deposu adlı pano büyük ilgi gördü. Çalışanların isimlerinin elma şeklinde zarflarda yazılı olduğu panonun içine her sabah güzel notlar bırakılıyor. İsimleri gizli tutulan notlar ve çeşitli hediyeler insanların her sabah iş yerine yüksek motivasyonla gelmesini sağlıyor. İş yeri çalışanları arasındaki ilişkinin önemini vurgulayan Cengiz, "Eğitimde verimliliği ve enerjiyi yakalamanın yolunun sevgiden geçtiğini düşündük ve böyle bir projeye imza attık" diye konuştu.

"GELENEĞE DÖNÜŞSÜN" ÖNERİSİ
Projeden sonra öğretmenlerin çalışmalarında verimin büyük oranda arttığına dikkat çeken Cengiz bu projenin bir hafta süreceğini söyledi. Cengiz, "Aynı zamanda birbirine güzel davranışlarda bulunan insanlar birbirini fark edebilecek mi? Onun enerjisini yükseltebilecek mi? Burada amaç bu. Yaratıcı projeler çıkarılan okulda yüzler daha fazla gülmeye başladı. Öğretmenler ise bu projenin her yıl bir geleneğe dönüşmesini istiyorlar" şeklinde konuştu.

Gamze ALACAÇAYIR
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevgi deposuyla yüzler gülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN