İş dünyasından tam destek

lı sanayici ve işadamları, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan 64. hükümeti takdir ve heyecanla karşıladıklarını belirterek tam destek verdi

Giriş Tarihi: 29.11.2015
İş dünyasından tam destek
ekonomisine yön veren iş dünyası, 1 Kasım seçimlerinden tek başına iktidar olarak çıkan AK Parti'nin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı 64. Hükümeti SABAH Ankara'ya değerlendirdi. İş dünyası, "Kabinede hem 13 yılın tecrübesini sürdürecek hem de yeni bir enerjiyle çalışacak isimleri bir arada görmekten memnunuz" ifadelerini kullandı Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, "2019 yılına kadar görev alacak hükümetimizin ekonomik ve siyasi istikrarı sürdürerek Türkiye'yi 2023 hedeflerine taşıyacağına inanıyoruz.
Hükümet bu kabineyle 2023 yolunda 'Vira Bismillah' dedi.
Türkiye'nin coğrafyasında yaşanan siyasi sorunlara rağmen tecrübeli bir hükümetin işbaşında olması iş alemi olarak bizlere umut veriyor.
Ekonomide ikinci nesil reformlar bir an önce hayata geçirilerek çarkların durmadan işlediği bir ekonomik yapıya ulaşılması şarttır. İş dünyası olarak biz üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız" dedi.

GÜVENLE YOLA DEVAM

Yeni kabineyi birçok açıdan çok değerli bulduklarını söyleyen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Başkanı İlhan Erdal, "Yeni hükümet iş dünyasına büyük bir moral getirdi. 7 Haziran'ın ardından beş ay gibi kısa bir sürede belirsizlik ve durgunlukla mücadele eden iş dünyası olarak bizler yeni hükümetle nefes almaya başladık. Kamu, özel sektör ve STK'lar olarak bu yeni dönemde herkesin üzerinde önemli bir sorumluluk var. Ahmet Davutoğlu başkanlığında oluşan yeni bakanlar kuruluna milletçe beklediğimiz kalkınma ve büyüme yolunda başarılar ve yeni kabinenin hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.

EKONOMİYE ODAKLANMALIYIZ

Siyasetteki olumlu gelişmelerin piyasaların nabzının kısa sürede toparladığına dikkat çeken Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, "Ülkemiz önümüzdeki 4 yıl için seçim ortamından çıkmış bulunmaktadır. Bu durum, iç talep üzerinde olumlu etki doğuracaktır. Bunu, tüketici güveninde Kasım ayındaki hızlı artıştan da görmekteyiz. Şimdi acilen ekonomik sorunlara odaklanmak ve kararları hızlı almak gerekiyor.
Öncelik, yeni bir Anayasa hazırlanmasındandır.
Yeni Anayasanın ardından hukuk, eğitim, vergi, işgücü piyasasında yapısal reformları hayata geçirilmelidir" şeklinde konuştu.

YENİ KABİNE MORAL OLDU

Yeni kabinenin ekonomi ve iş dünyasına moral olduğunu belirten Ankara Genç İşadamları Derneği Başkanı (ANGİAD) Fatma Semiz, "Yeni hükümetten beklenti ve umudumuz çok büyük. Türkiye'yi 4 yıl yönetecek yeni kabine, tecrübe ve dinamizmin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Özellikle kabinede 2 kadın Bakanın olması ayrı bir sevinç kaynağımızdır. Genç siyasetçilerin tecrübeli isimlerle bir araya gelmesi bu kabinenin en büyük zenginliklerinden biridir.
AK Parti'nin gündeme getirdiği 25 maddeli dönüşüm programı hızla yaşama geçerse bunun yanında bazı alanlarda yapılacak reformlarla Türkiye çok önemli bir kalkınma hamlesine imza atabilir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş dünyasından tam destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN