Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alacaklılar bezdi indirime gitti

Çankaya Belediyesi'nden yıllardır paralarını alamayan ve mahkemelik olan bir kaldırım firması ile TED Vakfı, alacaklarının yarısından vazgeçerek paralarını kurtardı

Alacaklılar bezdi indirime gitti
Yıllardır CHP'nin yönettiği Çankaya Belediyesi'nin alacaklılarla başı dertte. Belediyenin 2015-2019 Stratejik Planı'nda da tehditler arasında yer alan belediyenin borçları nedeniyle Çankaya Belediyesi hakkında çok sayıda icra dosyası açıldı. Çankaya Beleyesi son olarak, uzun yıllar boyunca kiracısı olduğu TED Vakfı ile de mahkemelik oldu. CHP'li eski Çankaya Belediye Başkanları Muzaffer Eryılmaz ve Bülent Tanık döneminde TED'e aylık ortalama 400 bin TL kira ödeyen belediyenin, vakfa milyonlarca TL borçlandığı iddia edildi. Borçlar nedeniyle Çankaya Belediyesi ile davalık olan vakıf, açtığı davaları kazanmasının ardından Çankaya Belediyesi hakkında icra dosyaları açıldı. Açılan davaların ardından belediyeye haciz gelmesi an meselesi olurken TED Vakfı avukatları yaklaşık 3 milyon TL'nin ödenmesi durumunda davalardan ve icralardan vazgeçileceğini beyan etti. Konuyu Çankaya Belediye Meclisi'ne taşıyan Alper Taşdelen, iki kurum arasında uzlaşma yapılabilmesi için meclis üyelerinden yetki istedi. Başkanlık makamından gelen yazıyı değerlendiren meclis üyeleri oybirliği ile Taşdelen'e yetki vererek iki kurum arasında uzlaşma yapılmasını kabul etti.

Kaldırım firması da parasını alamadı

Çankaya Belediyesi 2003 yılında Yıldız Mahallesi'nde bordür çalışması yapan bir firma ile de davalık oldu. Belediyeden alacağı parayı 13 yıldır bir türlü tahsil edemeyen firma, Çankaya Belediyesi'ni 2. Ticaret Mahkemesi'ne şikayet etti. Davayı inceleyen mahkeme, firmayı haklı bularak Çankaya Belediyesi'nin borçları ödemesine karar verdi. TED Vakfı gibi, belediye ile çalışan firma da alacaklarını alabilmek için belediyeye uzlaşma teklifi sundu. Belediyeden alacağı 700 bin TL'nin yarısından vazgeçen firma, yıllar sonra eksik de olsa parasını kurtarabildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alacaklılar bezdi indirime gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN