'Demokrasi levhaları asıldı

Ankara Garı'nda yaşanan patlamanın ardından Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından isimlendirilen "Demokrasi Meydanı"nın levhaları yerlerine takıldı

Giriş Tarihi: 5.12.2015
'Demokrasi levhaları asıldı
Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından, 10 Ekim'de Tren Garı önünde meydana gelen patlamanın olduğu yere verilen "Demokrasi Meydanı" isminin yer aldığı levhalar yerlerine takıldı. Tren Garı önünde yaşanan ve yaralananların da daha sonra hayatını kaybetmesiyle 102 kişinin yaşamını yitirdiği patlamanın ardından Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan karar doğrultusunda meydana "Demokrasi Meydanı" isminin verilmesi kararlaştırılmıştı.

8 LEVHA MONTE EDİLDİ
Karar doğrultusunda Ankara Valiliği'nin de onayının ardından patlamanın olduğu; Cumhuriyet Caddesi, Talatpaşa Bulvarı ve Hipodrom Caddesi'nin kesiştiği Ankara Garı önündeki alana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince, 4 adet üçgen ve 4 adet de tekli olmak üzere "Demokrasi Meydanı" yazılı 8 adet levha, 3 metrelik direkler üzerine monte edildi. Demokrasi Meydanı adı verilen Gar önündeki alanın daha önce resmi bir adı bulunmuyordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Demokrasi levhaları asıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN