Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kazakistan'a bağımsızlık kutlaması

Başkentte düzenlenen resepsiyonla Kazakistan'ın bağımsızlığının 24'üncü yıldönümü kutlandı. Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Her zaman yanınızdayız" diye konuştu

Giriş Tarihi: 5.12.2015
Kazakistan'a bağımsızlık kutlaması
Kazakistan'ın bağımsızlığının 24'üncü yıldönümü başkentte bir otelde düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Resepsiyona, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in yanı sıra Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile çok sayıda askeri ve diplomatik misyon temsilcileri katıldı.

"HER ZAMAN Y ANINIZDAYIZ"
Türkiye'nin her zaman Kazakistan'ın yanında olduğunu ifade eden Türkeş, "Kazakistan'ın bağımsızlığını tanıyan ilk ülkenin Türkiye olması bizim için gurur verici olduğu gibi, iki ülke ilişkileri açısından bir kardeşlik nişanesi olarak tarihteki yerini almıştır. Kazakistan dahil eski Sovyet coğrafyasındaki kardeş ülkelerin bağımsızlıklarına kavuşmaları, Türk halkı tarafından büyük bir heyecan ve sevinçle karşılanmıştır. Ortak din, inanç, tarih, kültür, gelenek ve değerleri, geçmişte olduğu gibi gelecekte de iki kardeş ülkeyi birbirine bağlayacaktır" dedi. Büyükelçi Canseyit Tüymebayev de "Kardeş Türkiye ile askeri, ekonomik, kültür, sanat ve eğitim alanındaki ilişkilerimizde hep beraberiz" ifadelerini kullandı. Konu��maların ardından pasta kesildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazakistan'a bağımsızlık kutlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN