Türkiye'nin en iyi haber sitesi

6 aylık bebeğiyle ayazda yaşam mücadelesi veriyor

Giriş Tarihi: 6.12.2015
6 aylık bebeğiyle ayazda yaşam mücadelesi veriyor
Suriye'deki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye gelen 20 yaşındaki Sinem Kerem, 6 aylık bebeği Nur ile Ankara'nın ayazında yaşam mücadelesi veriyor. Bir yıl önce eşi İbrahim ile birlikte Türkiye'ye sığındığını belirten Sinem Kerem, geldiklerinde 3 ay Diyarbakır'da kaldıklarını, sonra Mamak'ın Cengiz Topel Mahallesi'nde yıkılmaya yüz tutan, elektriği ve suyu olmayan bir gecekonduya yerleştiklerini anlattı. Sinem Kerem, "Çocuğuma hamileydim, çok zor şartlar altında yaşam savaşı vermeye başladık. Dil bilmediğimiz için kimseye derdimizi anlatamıyorduk. Kısa sürede komşularımız durumumuzu anlamışlar ki her evden bize yiyecek ve eşya yardımı gelmeye başladı" dedi.

KAPI VE PENCERE KIRIK

Havaların soğuması üzerine kapısı ve penceresi kırık gecekonduda zor durumda kaldıklarını anlatan Kerem, "Havalar soğudu, şimdi soğukla ve açlıkla mücadele ediyoruz. Kızım Nur hasta. İlk kayıtlarımız Diyarbakır olduğu için, Ankara'da sağlık hizmeti alamıyoruz" dedi.

Eşinin iş bulamadığını belirten Sinem Kerem "Bize yardım eden komşularımız da yardıma muhtaç insanlar. Belediye bu insanlara 4 ekmek veriyor, 2 ekmeği bize getiriyorlar" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
6 aylık bebeğiyle ayazda yaşam mücadelesi veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN