Şehit çocuklarına 'kermesli' destek

Giriş Tarihi: 7.12.2015
Şehit çocuklarına 'kermesli' destek

Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği'nin CerModern'de düzenlediği şehit çocuklarına destek kermesine ilgi büyük oldu

Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği'nin (DMEDD) yaklaşık 35 yıldır şehit çocuklarının eğitimlerine destek amacıyla düzenledikleri kermes Ankara'da yapıldı. CerModern'de 140 ülke temsilciliğinin katılımıyla açılan kermese yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisi büyük oldu.

BURS VERİLECEK
Kermeste stantlarda yer alan Türkiye'nin yurtdışındaki 140 temsilciliğinden gelen malzemelerin satışından elde edilen gelirle 200 şehit çocuğuna burs verilecek. Ankara'da ve yurt dışında görev yapan, yerli ve yabancı çok sayıda yabancı misyon temsilcisinin katılımıyla gerçekleşen kermeste yerli ürünlerin ağırlıkta olması dikkat çekti. Aralarında KKTC, Japonya, Çin, Filipinler, Güney Afrika, Gürcistan, İran, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Fas ve Almanya'nın da bulunduğu çok sayıda yabancı misyon temsilciliği kermeste stant açarak ürünlerini sergiledi. Kermese Ankaralıların ilgisi büyük oldu. Farklı dil ve dinlerin sadece "iyilik" için bir araya geldiği kermeste renkli görüntüler yer aldı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit çocuklarına 'kermesli' destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN