Yılbaşı öncesi kaçak içki alarmı

Ankara Kaçakçılık Şube ekipleri, yılbaşı kutlamaları öncesi başkentte 37 eğlence mekanına "şok" baskınlar yaptı. Operasyonda 450 şişe ile şişelenmek üzere hazır halde 5 litrelik bidonlarda kaçak içki yakalandı

Giriş Tarihi: 7.12.2015
Yılbaşı öncesi kaçak içki alarmı
Yılbaşının yaklaşmasıyla Kaçakçılık Şube Müdürlüğü Tütün ve Alkollü İçki Kaçakçılığı Büro Amirliği ekipleri başkentteki eğlence mekânlarına peş peşe operasyon düzenliyor. Üç haftadır operasyonlarını sürdüren ekipler halk sağlığını tehdit eden eğlence mekânlarına göz açtırmıyor.

37 MEKÂNDA ARAMA
Yeni yılın yaklaşmasıyla kaçak içki ihbarları Tütün ve Alkollü İçki Kaçakçılığı Büro Amirliği ekiplerini harekete geçirdi. Kızılay'da Sakarya, Bayındır, Tuna caddeleri, GMK bulvarı; Ulus'ta Çankırı Caddesi, Rüzgârlı Sokak'ta üç haftada toplam 37 eğlence mekânına operasyon düzenleyen kaçakçılık ekipleri halk sağlığını tehdit eden 450 şişe kaçak içki ile şişelenmek üzere hazır halde bulundurulan 5 litrelik bidonlarda kaçak alkol ele geçirdi. 2 eğlence mekânında ise alkollü içecek satma ruhsatı olmadığı tespit edildi.

BİDONA DOLDURULMUŞ!
İlk operasyonunu Sakarya ve Bayındır caddelerinde yapan ekipler daha çok üniversite gençlerinin eğlendiği mekânlarda 150 şişe kaçak içki yakaladı. İkinci şok baskın ise Ulus Çankırı Caddesi ve Rüzgârlı Sokak'ta bulunan gazino, pavyon ve gece kulüplerinde yapıldı. Bu baskında da 200 şişe kaçak içki ele geçiren ekipler eğlence mekânlarında yeni yıl için stoklanmış halde bekletilen 10 litrelik 2 bidon alkol yakaladı. Son operasyon ise Tuna Caddesi, GMK bulvarı üzerindeki eğlence mekânlarına oldu. Burada da ekipler 100 şişe kaçak içkiye el koydu.

DEPOLAR DİDİK DİDİK ARANIYOR
Önce başkentte kaçak içki yuvası imalathanelere operasyon düzenleyerek onların kökünü kazıyan Ankara polisi şimdi de mekân sahiplerinin kaçak içkileri sakladığı depoları didik didik ediyor. İstihbarat çalışmaları neticesinde ekipler yaptıkları baskınlarla halk sağlığını hiçe sayan işletmelerle mücadele ediyor. Müşteri kılığında eğlence mekânlarına giren polisler mekân sahiplerinin hazırlıksız olduğu anda düğmeye basıyor. Ellerindeki cihaz ile mekândaki şişelerin barkotlarını tek tek kontrol eden ekipler kaçak içkileri tespit ederek el koyuyor. Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) uzmanlarının da eşlik ettiği operasyonlarda kaçak içki çıkan mekânlara hem idari hem de adli işlem yapıldı. Yetkililer, kaçak içki ile mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılbaşı öncesi kaçak içki alarmı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN