Durumu ağırlaştı umutlar azaldı

Kalbi durarak derin bir uykuya dalan Öykü Ertok için umutlar hızla tükeniyor

Giriş Tarihi: 10.12.2015
Durumu ağırlaştı umutlar azaldı
Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde kalp nakli beklerken aniden kalbi duran Öykü Ertok hala uyanmadı. Doğduğu günden bu yana yorgun bir kalple hayata tutunmaya çalışan 12 yaşındaki Öykü, beyninde oluşan ödem nedeniyle iki haftadır uyutuluyor.

MAMAYLA BESLENİYOR
Öykü'nün son durumu hakkında SABAH Ankara'ya bilgi veren baba Tugay Ertok, "30 Kasım çok önemliydi. O zaman uyansaydı durumu parlaktı ancak aradan 14 gün geçti hala uyuyor" dedi. Ertok, "Kalbi durunca beynine yaklaşık 10 dakika oksijen gitmemiş, bu nedenle de beyinde ciddi bir ödem oluştu. Günledir doktor kontrolünde uyutulan kızımın beynindeki ödemde en ufak bir gelişme olmamış. Olduğu gibi duruyor. Durumu çok ağırlaştı bize kapısında beklerken umutlarımızı artıracak en ufak bir tepki vermiyor. Öylece tepkisiz uyuyor, mama ile besleniyor. Doktorların da bizim de elimiz oklumuz bağlandı. Öykü uyanmadığı için nakile dair bir girişimde de bulunamıyoruz" diye konuştu.

"ÖDEM DAĞILMIYOR"
Yoğun bakımın önünde yatıp kalktıklarını belirten anne Ebru Ertok da "Gözlerimi kızımdan ayırmak istemiyorum, en ufak bir tepkisi için gece gündüz bekliyorum" dedi. Doktorları, Öykü'nün nakil olabilmesi için beynindeki ödemin dağılması ve uyanmasının şart olduğunu belirtiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Durumu ağırlaştı umutlar azaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN