Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eryaman'a 15 bin kişilik stat geliyor

Giriş Tarihi: 13.12.2015
Eryaman'a 15 bin kişilik stat geliyor

Büyükşehir'in 2016 planlarını anlatan Başkan Gökçek Eryaman'a da 15 bin kişilik yeni bir stat yapılacağını müjdeledi. Gökçek ayrıca Cebeci Stadı'nın yerine de yurt inşa edileceğini söyledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, belediyenin 2016'ya ilişkin planlarını masaya yatırdı. Başkan Gökçek'in en dikkat çekici başlığı Ankara'ya yapılması planlanan yeni stat oldu. İlk olarak SABAH Ankara'nın duyurduğu yeni stada ilişkin Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ile bu hafta yeniden görüşeceğini söyleyen Başkan Gökçek "Ankara 19 Mayıs Stadı'nı yıkıp yerine yeni bir stat yapmak için yakın zamanda Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Çağatay Kılıç ile bir görüşme yaptık. Önümüzdeki hafta içerisinde de bir görüşme yapıp son durumu kararlaştırmak istiyoruz. Biz Ankara'da esas stadı Eskişehir yolu üzerinde bir yere yapacaktık. Ancak Mimarlar Odası'nın açtığı davanın ardından burası iptal edildi. Gördüğünüz gibi bir de Mimarlar Odası ile uğraşıyoruz. Bu projenin yanı sıra Eryaman'a da bir stat projemiz var. 15 bin kişilik kare şeklindeki bu stadı da Allah izin verirse bu dönemde yapacağız" dedi.

CEBECİ STADI YURT OLACAK

Ankara'nın göbeğinde kalan Cebeci Stadı ile ilgili de konuşan Gökçek, "Cebeci Stadı'nın yeri yeni bir stat olmaya artık uygun değil. O bölge artık üniversiteler bölgesi olduğu için oraya yurt yapmayı planlıyoruz. Yakın zaman içerisinde de bu konu netleşir" diye konuştu.

AŞTİ ŞEHİR DIŞINA

Ankapark gibi prestij projelerin hızla devam ettiğini ifade eden Başkan Gökçek, "AŞTİ'yi Mamak'ta bulunan Nata Vega AVM'nin hemen yanına taşıyoruz. Ulus'ta yapacağımız çalışmalar esnasında da buradaki esnafımızı mağdur olmamaları için AŞTİ'ye yer ayarlayacağız. Bir diğer önemli projede boğaz projesidir. Bununla ilgili Meclis'ten karar aldık. Bu yıl itibari ile inşallah bu projemize başlıyoruz" şeklinde konuştu. Gökçek ayrıca Dikmen ve Aşağı Eğlence'den Kızılay ve Sıhhiye'ye teleferik hattının yapılacağı belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eryaman'a 15 bin kişilik stat geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN