Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaçak değil şampiyon oldular

Beş ülkeyle ortak yürütülen proje sayesinde "devamsız" öğrenciler uluslararası başarılara imza attı

Kaçak değil şampiyon oldular
Altındağ Cebeci Ortaokulu okul kaçaklarına ilaç gibi bir proje geliştirdi. Okulu sevmeyen ve başarı gösteremeyen öğrenciler farklı dallarda şampiyonluk aldı. 600 proje içerisinden seçilen "Öğrencilerin Spor Yolu ile Okula Devamını Sağlayıp Başarısını ve Motivasyonunu Yükseltmek" adlı Erasmus projesi ile 62 öğrenci rehabilite edilerek okula ve spor yaşamına katıldı.

TÜM DERECELERİ KAPTILA R

Okul Müdürü Murat Tekçe, Litvanya, Polonya, Bulgaristan, Letonya, İspanya ve Türkiye ortaklığı ile hayata geçirilen projenin fikir babasının da olduğunu söyledi. Tekçe, "Altındağ Belediyesi'nin eşofman yaptırarak sponsor olduğu proje ile öğrencilerimiz Muaythai ve Taekwondo müsabakasında Türkiye şampiyonu olurken, Yıldızlar Taekwondo müsabakasında da Dünya Şampiyonu oldular" dedi.

YABANCI ÖĞRENCİLERE '9 TAŞ'I ÖĞRETTİLER
Altındağlı öğrenciler, projenin ortakları olan diğer ülkelerle de yakın kültürel etkileşime girdi. Ortak ülkelerde yapılan gençlik kamplarında, her ülke kendi geleneksel oyunlarını diğer katılımcı ülkelere tanıtarak kültürel değişim sağlandı. Altındağlı öğrenciler de yabancı öğrencilere, geleneksel oyunlarımızdan olan "9 Taş" oyununu öğretti. Ayrıca öğrencilerimiz arasında popüler olan "Uzun Eşek" oyunu da öğretildi. Her iki oyun da katılımcı ülkelerden büyük ilgi gördü.

BİÇER, MAKAMINDA ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI
Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Şefika Biçer, öğrencileri makamında ağırladı. Öğrencileri tebrik eden Biçer, ortaokul öğrencisi olarak çok büyük başarı kazandıklarını, bunun devamını getirmeleri gerektiğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaçak değil şampiyon oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN