Onlarca yere başvurdu şifayı başkentte buldu

Tiroit kanseri olan ve tedavi için başvurduğu birçok hastaneden sonuç alamayan öğretmen Cansu Aydın, sağlığına 'da kavuştu

Giriş Tarihi: 15.12.2015
Onlarca yere başvurdu şifayı başkentte buldu

Boğazındaki ağrı ve ses kısıklığı gibi şikayetlerle İstanbul'da gittiği bir hastanede tiroit kanseri teşhisi konulan ancak istediği tedaviyi olamayan Aydın'a, Onkoloji Hastanesi derman oldu. Genç öğretmen, Kamu Hastaneleri 3. Bölge Genel Sekreterliği Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uygulanan roll tekniğiyle sağlığına kavuştu.

SES TELLERİM KURTULDU

Tedavi için birçok hastaneyi gezdiğini belirten Cansu Aydın, "İstanbul'da hastane ve doktor araştırdım ancak bulamadım, internette bu ameliyatın en iyi Onkoloji'de yapıldığını öğrenince buraya geldim" dedi. Aydın, "İstanbul'da yaşıyorum tedavimi orada yaptıramadım, yanlış muayene sonuçları verildi. İstanbul'da beni muayene ettiklerinde boğazımda 5-6 nodül olduğunu söylemişlerdi ancak 25 tane nodül olduğu ortaya çıkardı. Roll tekniğinin merkezi olması hem de bu tekniği en iyi uygulayan cerrahı barındırması nedeniyle Ankara'yı tercih ettim" dedi. Ankara Onkoloji'den çok memnun kaldığını ve tüm çevresine önereceğini belirten Aydın, "Boğazımdaki kitleler şah darıma çok yakın olduğu için ses tellerimi kaybetme riski vardı. Ancak burudaki başarılı teknik ve cerrahi işlem sesimi kurtardı" diye konuştu.

HER ŞEHİRDEN HASTA GELİYOR
Aydın'ın ameliyatını gerçekleştiren cerrahi onkoloji uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ali Gülçelik, "Cansu hanımın nodülleri normalden çok daha fazlaydı dolayısıyla ameliyatı çok riskliydi. Normal bir tiroid ameliyatı olsaydı sesini kaybedebilir, boğazının alt kısımlarında nodüller kalabilirdi ancak sadece hastanemizde uygulanan Roll tekniği ile kanserli dokuları nokta atışı yaparak, çıkardık" dedi. Ankara Onkoloji'nin, Roll yönteminin devlet hastanesi olarak yapıldığı ilk hastane olduğuna dikkat çeken Gülçelik, "Roll tekniğinde referans hastanesiyiz, tiroit kanserinde Türkiye'de markayız. Türkiye7nin her yerinden onlarca insan bu ameliyat için bizim hastanemize gemliyor" dedi. Gülçelik, "Roll tekniği ile boyun bezelerinin çok geniş bir haritasının çıkarıyoruz. Burada hastalıklı olan bezeleri gerekli incelemelerin ardından işaretliyoruz. Özellikle bu teknik bu ameliyatı ikinci ve üçüncü kez olanlar da çok etkili. Normal bir boyun ameliyatı yapsaydım 1,5-2 saat sürecekti ancak bu teknikle nodül dağılımına göre 15 dakika süren ameliyat bile yapıyorum" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onlarca yere başvurdu şifayı başkentte buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN