Türkiye'nin en iyi haber sitesi

stadı için iki ihtimal

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, stadı için iki ayrı ihtimal olduğunu belirterek, ya bulunduğu yere ya da şehir dışına yapılacağını söyledi

Giriş Tarihi: 18.12.2015
Ankara stadı için iki ihtimal
Geçtiğimiz aylarda Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le bir araya gelen ve Ankara'ya yapılacak yeni stat projesi hakkında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç SABAH Ankara'ya önemli açıklamalarda bulundu. Ankaralılara müjdeli haberi veren Bakan Kılıç, yeni yapılacak stadın yerinin en geç 6 ay içerisinde belirleneceğini ifade etti.

'STAT SORUNUNU ÇÖZÜN'
Ankara'nın modern bir stada ihtiyacı olduğunu ve bu ihtiyacı çözeceklerini ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın yeni bir stat sorunu ile ilgili yakından ilgileniyor. Bu sorunun çözümü noktasında bize talimat vererek en yakın zamanda stat sorununun çözülmesini istedi. Biz de Ankara'daki kurum ve kuruluşlarla görüşerek başkente yapılacak stadın yerini belirlemeye çalışıyoruz" dedi.

ÖZLEMLE BEKLENİYOR
Ankara'ya yapılacak stadın kendisinin bakanlığı döneminde yapılıp, bitirilmesini umut ettiğini belirten Bakan Akif Çağatay Kılıç, "Ankara stadı ile ilgili tek sorun stadın nereye yapılacağı konusunda. Bununla ilgili de 2 ihtimal var. Ya stadı mevcut Ankara 19 Mayıs Stadı'nın olduğu yere yapacağız ya da şehrin dışında başka bir alana yapacağız. Stadın nereye yapılacağı konusunda 6 ay içerisinde bir karar verilecek. Ankaralılar'ın özlemle beklediği stat projesini inşallah bakanlığım döneminde hayata geçireceğiz" diye konuştu.

MİMARLAR ODASI'NIN DAVASI GECİKTİRİYOR
Yakın bir zaman önce Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile toplantı yapan Bakan Kılıç'ın Gökçek'le yeniden bir araya gelmesi bekleniyor. İkilinin yapacağı yeni bir toplantıda Ankara'ya yapılacak stadın yerinin de yüksek oranda belirleneceği ifade edildi. Daha önce Eskişehir yolu üzerinde yapılması planlanan stat projesi Mimarlar Odası tarafından açılan davanın ardından iptal edilmişti. O dönemde SABAH Ankara'ya konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, yeni stadın büyük ihtimalle Ankara 19 Mayıs Stadı'nın bulunduğu yere yapılacağını ifade etmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara stadı için iki ihtimal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN